Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mikroekonomie. Co znamená pojem Mikroekonomie z kategorie Ekonomie?

Co je to Mikroekonomie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Mikroekonomie?

Mikroekonomie je zaměřena na tržní subjekty, jednotlivce, firmy nebo stát. Zkoumá rozhodování těchto subjektů a jejich konkrétní a individuální poptávky a nabídky. Chování jednotlivců nebo domácností z mikroekonomického hlediska se zabývá teorie spotřebitele, firmy získávají informace o poptávce, takže mohou nabízet vhodné produkty a současně samy poptávat služby výrobců, a stát vytváří takové normy, aby ekonomický systém fungoval.
Mikroekonomie se tedy zabývá teoriemi spotřebitele a firmy, trhem výrobních faktorů, ekonomickou rovnováhou a ekonomickou efektivností.

Význam slova, termín, co je to Mikroekonomie? Odborný výraz, definice slova Mikroekonomie. Co znamená pojem Mikroekonomie z kategorie Ekonomie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Mikroekonomie doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Mikroekonomie se nachází v sekci Ekonomie

Klíčová slova: co to je, význam pojmu, význam slova, synonymum, slovník, popis, význam, wiki, termín, slovo, informace, vysvětlení, Mikroekonomie, co znamená, přesný význam, heslo

Co označuje termín Mikroekonomie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Mikroekonomie je obor ekonomické teorie, který se zabývá zkoumáním rozhodování jednotlivých tržních subjektů - jednotlivců/domácností, firem a státu. Mikroekonomie se zabývá poptávkou a nabídkou v jejich individuálních a konkrétních podobách, zatímco makroekonomie se zabývá agregátní nabídkou a agregátní poptávkou, tj. komplexními trhy.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Mikroekonomie? resp. jaká je definice slova Mikroekonomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mikroekonomie, odpověď na dotaz co je to Mikroekonomie?. Víte např. kdo to je Michal Hrůza? Znáte a víte kdo je Gejša? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Mikroekonomie hledat i v jiných kategoriích (než Ekonomie) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.