Co je to?
Výraz, termín, definice slova Marže. Co znamená odborný pojem Marže z kategorie Ekonomie?

Co je to Marže? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Marže

Mezi všeobecně používané ekonomické pojmy patří i slovo marže. Ve finanční analýze se toto slovo používá pro rozdíl mezi prodejní a nákupní cenou u zboží nebo služby. Může se vyjadřovat v absolutních číslech nebo v přepočtu na procenta, které se vytvářejí podle určitého vzorce. Samotná marže se však nerovná zisku obchodníka, protože do tohoto počítání se ještě musí přidat náklady na provoz jako energie, nájemné či mzdy pro pracovníky.

Význam slova, termín, co je to Marže? Výraz, termín, definice slova Marže. Co znamená odborný pojem Marže z kategorie Ekonomie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Marže? s přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Marže se nachází v kategorii Ekonomie

Co znamená pojem Marže? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Marže je pojem používaný ve finanční analýze, který vyjadřuje rozdíl mezi prodejní a nákupní cenou na zboží nebo službě. Vyjadřuje se buď absolutně nebo v procentech. Důležité je si uvědomit, že marže obchodníka není zisk. Zisk je marže snížená o náklady spojené s prodejem zboží či služby, jako například mzdové náklady, nájemné, elektřina atd.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: termín, význam pojmu, formulace, informace, Ekonomie, heslo, vysvětlení, význam slova, co to je, co znamená, popis, přesný výraz, popis, wiki, slovník

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Marže? resp. co to je Marže? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Marže, odpověď na dotaz co je to Marže?. Víte např. kdo to je Milenec? Znáte a víte kdo je Předškolák? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Marže hledat i v jiných kategoriích (než Ekonomie) Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.