Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lombardní sazba. Co znamená pojem Lombardní sazba z kategorie Ekonomie?

Co je to Lombardní sazba? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Lombardní sazba

Lombardní sazba je sazba, která je účtována obchodním bankám při půjčce financí od centrální banky za zástavu cenných papírů. Vyjadřuje se v procentech a s její pomocí banka reguluje oběh peněz.
Pokud se lombardní sazba zvýší, dochází ke zdražování peněz a omezení půjček. Při jejím snížení pak výše půjček narůstá.

Význam slova, termín, co je to Lombardní sazba? Odborný výraz, definice slova Lombardní sazba. Co znamená pojem Lombardní sazba z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Lombardní sazba s vašimi kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Lombardní sazba je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: vysvětlení, význam slova, formulace, přesný výraz, co to je, heslo, synonymum, wiki, Lombardní sazba, co znamená, Ekonomie, popis, přesný význam, slovo, definice, termín

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Lombardní sazba? resp. jaký je význam pojmu Lombardní sazba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lombardní sazba, odpověď na dotaz co je to Lombardní sazba?. Víte např. kdo to je Dabér? Znáte a víte kdo je Ježíš? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Ekonomie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?