Co je to?
Definice odborného termínu, slova Import. Co znamená pojem Import z kategorie Ekonomie?

Co je to Import? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Import?

Import je slovo s více významy. Nejčastěji se používá pro označení množství zboží či služeb, které stát dováží z jiných zemí. Pokud by import byl vyšší než export, nerostl by hrubý domácí produkt. Vlády se snaží takové situace vyrovnávat tak, aby stát byl v aktivní obchodní bilanci a vývoz převyšoval dovoz. Tím se zvyšuje růst HDP.
Jiný význam má import v informatice. Zde se jedná o převod formátu dat.

Význam slova, termín, co je to Import? Definice odborného termínu, slova Import. Co znamená pojem Import z kategorie Ekonomie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Import? s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Import je v sekci Ekonomie

Co znamená pojem Import? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Dovoz (nebo také import) je objem zboží, služeb (technologií, licencí, autorských práv), který určitý stát je schopen dovézt na své území ze zahraničí.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Klíčová slova: co znamená, Import, popis, popis, wiki, synonymum, Ekonomie, definice, přesný význam, přesný výraz, pojem, termín, význam, informace, formulace

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Import? resp. co je to Import? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Import, odpověď na dotaz co je to Import?. Víte např. kdo to je Duch Svatý? Znáte a víte kdo je Marie Terezie? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Import v jiné sekci než Ekonomie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.