Co je to?
Definice odborného termínu, slova Import. Co znamená pojem Import z kategorie Ekonomie?

Co je to Import? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Import?

Import je slovo s více významy. Nejčastěji se používá pro označení množství zboží či služeb, které stát dováží z jiných zemí. Pokud by import byl vyšší než export, nerostl by hrubý domácí produkt. Vlády se snaží takové situace vyrovnávat tak, aby stát byl v aktivní obchodní bilanci a vývoz převyšoval dovoz. Tím se zvyšuje růst HDP.
Jiný význam má import v informatice. Zde se jedná o převod formátu dat.

Význam slova, termín, co je to Import? Definice odborného termínu, slova Import. Co znamená pojem Import z kategorie Ekonomie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Import patří do kategorie Ekonomie

Klíčová slova: formulace, definice, význam, termín, Import, přesný význam, význam slova, vysvětlení, Ekonomie, přesný výraz, slovo, popis, informace, co znamená, wiki, Import

Co označuje termín Import? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dovoz (nebo také import) je objem zboží, služeb (technologií, licencí, autorských práv), který určitý stát je schopen dovézt na své území ze zahraničí.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Import? resp. co znamená slovo Import? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Import, odpověď na dotaz co je to Import?. Víte např. kdo to je Topmodelka? Znáte a víte kdo je Archeolog? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Ekonomie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.