Co je to?
Definice výrazu HDP. Co znamená odborný pojem HDP z kategorie Ekonomie?

Co to je HDP? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu HDP?

Když se rozloží kratka HDP, dostaneme slovní spojení hrubý domácí produkt. Tento ekonomický pojem vyjadřuje celkovou finanční hodnotu statků a služeb, která vznikla na území zkoumaného státu ve stanoveném období. Často se tento ukazatel používá pro určování kvality ekonomiky území. HDP lze vypočítat hned několika způsoby. Existuje výrobková, výdajová a důchodová metoda.

Význam slova, termín, co je to HDP? Definice výrazu HDP. Co znamená odborný pojem HDP z kategorie Ekonomie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova HDP sdílet s kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín HDP patří do sekce Ekonomie

Co znamená pojem HDP? Definice slova, termínu z Wikipedie

Hrubý domácí produkt (HDP, v mezinárodních pramenech GDP z anglického Gross Domestic Product) je celková peněžní hodnota statků a služeb vytvořená za dané období na určitém území. Tento ukazatel se používá v makroekonomii pro určování výkonnosti ekonomiky států. Časovým obdobím bývá obvykle rok. V mezinárodních srovnáních se také používá HDP na obyvatele (HDP na hlavu).
Produkt je toková veličina (udává se v penězích za určité časové období). Na rozdíl od bohatství, které představuje stav, představuje produkt přírůstek bohatství. Z analýz vyplývá příčinná souvislost HDP se spotřebou energie (HDP je tedy téměř vyjádřením míry spotřeby bez ohledu na kvalitu produktu).

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: vysvětlení, heslo, co znamená, popis, wiki, Ekonomie, formulace, informace, slovník, význam pojmu, Ekonomie, synonymum, popis, přesný význam, co to je

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice slova HDP? resp. co znamená HDP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HDP, odpověď na dotaz co je to HDP?. Víte např. kdo to je Hejtman? Znáte a víte kdo je Copywriter? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Ekonomie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.