Co je to?
Definice výrazu Franchising. Co znamená odborný pojem Franchising z kategorie Ekonomie?

Co to je Franchising? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Franchising

Anglické slovo franchising se v češtině vyskytuje i jako franšízing. Jedná se o způsob obchodní činnosti, který se využívá v různých součástech průmyslu a obchodu. Jde o poskytnuní práva užívat obchodní známku a znalosti cizí korporace pro vlastní podnikání.
Jako první případ franšízování se často pokládá výroba šicích strojů Singer. V současnosti se franšízing hojně prosazuje v pohostinství i u známých firem jako McDonald\'s či Kentucky Fried Chicken.

Význam slova, termín, co je to Franchising? Definice výrazu Franchising. Co znamená odborný pojem Franchising z kategorie Ekonomie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Franchising se nachází v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: formulace, popis, přesný výraz, význam pojmu, co znamená, význam, Franchising, termín, slovo, slovník, Franchising, pojem, význam slova, přesný význam, co to je, informace

Co označuje termín Franchising? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Franchising (franšízing nebo frančízing, správně vysloveno [fren-čáj-zing]) je systém marketingu produktů, služeb a technologií, spočívající v těsné a stálé spolupráci mezi právně a finančně odlišnými podniky - franchisorem a franchisantem - v rámci které franchisor poskytuje svým franchisantům určitý nárok, ale rovněž je zavazuje k povinnosti provozovat činnost v souladu s koncepcí franchisingu. Tento nárok opravňuje každého franchisanta, výměnou za bezprostřední anebo zprostředkované finanční služby, k využívání obchodního názvu, ochranné značky zboží nebo značky služby, know-how, obchodních a technických metod, systémů procedurálních a jiných vlastnických průmyslových nebo intelektuálních práv, při zajištění stalé obchodní a technické pomoci, v rámci a na období trvání písemné franchisové smlouvy uzavřené za tímto účelem mezi oběma stranami. (Evropský kodex franchisingu).

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Franchising? resp. co znamená slovo Franchising? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Franchising, odpověď na dotaz co je to Franchising?. Víte např. kdo to je Nevlastní sourozenec? Znáte a víte kdo je Radikál? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Ekonomie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.