Co je to?
Definice výrazu Export. Co znamená odborný pojem Export z kategorie Ekonomie?

Co to je Export? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Export

Export je pojem z oblasti ekonomiky nebo informatiky. V ekonomice se jako export označují produkty a služby, které stát vyrábí a vyváží mimo své území. Export má pozitivní význam. Převyšuje - li import, roste hrubý domácí produkt. Díky rozvinutému exportu mnoho zemí bohatne.
Pojem export je používán i v informatice, kde označuje převody dat do jiného formátu s použitím různých metod nebo rozmanitého software.

Význam slova, termín, co je to Export? Definice výrazu Export. Co znamená odborný pojem Export z kategorie Ekonomie?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Export patří do sekce Ekonomie

Klíčová slova: heslo, synonymum, vysvětlení, Ekonomie, přesný výraz, co to je, popis, význam pojmu, význam slova, Ekonomie, slovník, termín, Export, pojem, přesný význam, wiki

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Export?

Export (nebo Vývoz) je objem zboží, služeb (technologií, licencí, autorských práv), který určitý stát je schopen vyrobit a vyvézt do zahraničí.

Pro každou zemi je vývoz přínosem; je-li hodnota exportu vyšší než hodnota dovozu, rozdíl tvoří přírůstek hrubého domácího produktu. Velká část dnes bohatých zemí své jmění získala právě díky exportu svých výrobků do zahraničí (například Japonsko, USA).

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Export? resp. co přesně označuje termín Export? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Export, odpověď na dotaz co je to Export?. Víte např. kdo to je Jiří Macháček? Znáte a víte kdo je Ajťák? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Ekonomie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.