Co je to?
Definice výrazu Export. Co znamená odborný pojem Export z kategorie Ekonomie?

Co to je Export? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Export

Export je pojem z oblasti ekonomiky nebo informatiky. V ekonomice se jako export označují produkty a služby, které stát vyrábí a vyváží mimo své území. Export má pozitivní význam. Převyšuje - li import, roste hrubý domácí produkt. Díky rozvinutému exportu mnoho zemí bohatne.
Pojem export je používán i v informatice, kde označuje převody dat do jiného formátu s použitím různých metod nebo rozmanitého software.

Význam slova, termín, co je to Export? Definice výrazu Export. Co znamená odborný pojem Export z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Export? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Export je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: wiki, formulace, přesný výraz, heslo, slovník, termín, význam, pojem, Ekonomie, Export, vysvětlení, slovo, význam pojmu, Ekonomie, co znamená, definice

Co znamená pojem Export? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Export (nebo Vývoz) je objem zboží, služeb (technologií, licencí, autorských práv), který určitý stát je schopen vyrobit a vyvézt do zahraničí.

Pro každou zemi je vývoz přínosem; je-li hodnota exportu vyšší než hodnota dovozu, rozdíl tvoří přírůstek hrubého domácího produktu. Velká část dnes bohatých zemí své jmění získala právě díky exportu svých výrobků do zahraničí (například Japonsko, USA).

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Export? resp. co je to Export? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Export, odpověď na dotaz co je to Export?. Víte např. kdo to je Jan Werich? Znáte a víte kdo je Ajťák? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Export v jiné sekci než Ekonomie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.