Co je to?
Definice výrazu Export. Co znamená odborný pojem Export z kategorie Ekonomie?

Co to je Export? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Export?

Export je pojem z oblasti ekonomiky nebo informatiky. V ekonomice se jako export označují produkty a služby, které stát vyrábí a vyváží mimo své území. Export má pozitivní význam. Převyšuje - li import, roste hrubý domácí produkt. Díky rozvinutému exportu mnoho zemí bohatne.
Pojem export je používán i v informatice, kde označuje převody dat do jiného formátu s použitím různých metod nebo rozmanitého software.

Význam slova, termín, co je to Export? Definice výrazu Export. Co znamená odborný pojem Export z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte text pojmu Export s vašimi přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Export se nachází v sekci Ekonomie

Co znamená pojem Export? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Export (nebo Vývoz) je objem zboží, služeb (technologií, licencí, autorských práv), který určitý stát je schopen vyrobit a vyvézt do zahraničí.

Pro každou zemi je vývoz přínosem; je-li hodnota exportu vyšší než hodnota dovozu, rozdíl tvoří přírůstek hrubého domácího produktu. Velká část dnes bohatých zemí své jmění získala právě díky exportu svých výrobků do zahraničí (například Japonsko, USA).

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Klíčová slova: význam, co znamená, synonymum, popis, informace, slovník, význam pojmu, Export, pojem, formulace, popis, termín, slovo, wiki, heslo

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená Export? resp. jaká je definice slova Export? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Export, odpověď na dotaz co je to Export?. Víte např. kdo to je Zikmund? Znáte a víte kdo je Tomáš Garrigue Masaryk? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Export i v jiných kategoriích (než Ekonomie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.