Co je to?
Definice výrazu, termínu Euroval. Co znamená odborný pojem Euroval z kategorie Ekonomie?

Co je to Euroval? Význam slova

Co znamená termín Euroval? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Pojem euroval je známý i pod označením evropský záchranný mechanismus a záchranný mechanismus eurozóny. Euroval je dodatek v lisabonské smlouvě, jenž umožňuje vznik záchranného fondu na pomoc ekonomicky ohroženým státům v rámci eurozóny.
Dlouhou dobu nebyl dokument podepsán Českou republikou, stalo se tak až po nástupu Miloše Zemana na pozici prezidenta. Jeho předchůdce Václav Klaus podpis dodatku odmítal.

Význam slova, termín, co je to Euroval? Definice výrazu, termínu Euroval. Co znamená odborný pojem Euroval z kategorie Ekonomie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Euroval sdílet s přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Euroval patří do sekce Ekonomie

Co znamená pojem Euroval? Definice slova, termínu z Wikipedie

Evropský nástroj finanční stability (anglicky European Financial Stability Facility a odtud zkratka EFSF) je instituce, jejímž smyslem bylo chránit členy eurozóny před finanční nestabilitou, zejména před dluhovou krizí v eurozóně, a to tak, že zemím s problémy poskytne finanční výpomoc. Instituce sídlí v Lucemburku, jejím výkonným ředitelem je Klaus Regling. EFSF využívá služeb Evropské investiční banky.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: synonymum, přesný výraz, Euroval, pojem, význam slova, popis, popis, formulace, co to je, význam pojmu, definice, slovo, přesný význam, význam, Ekonomie

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Euroval? resp. jaký je přesný význam slova Euroval? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Euroval, odpověď na dotaz co je to Euroval?. Víte např. kdo to je Heterosexuál? Znáte a víte kdo je Ženista? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Euroval v jiné sekci než Ekonomie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde