Co je to?
Definice výrazu Dividenda. Co znamená odborný pojem Dividenda z kategorie Ekonomie?

Co to je Dividenda? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Dividenda

Dividendy se vyplácí akcionářům podle rozhodnutí valné hromady společnosti. Týká se pouze akciových společností. Vyplácí se majitelům akcií a ve většině případů se vyjadřuje pevně danou sumou na jednu akcii. Výška dividendů je jednou z důležitých činitelů týkajících se kurzu akcií. Dividendy se dále daní.
Kladně se u firmy hodnotí, pokud má dopředu pevně nastavená pravidla na vyplácení dividend. Při stanovování výše dividend se uplatňuje více protichůdných vlivů jako kopírování ziskovosti firmy, nemožnost reinvestování vyplacených dividend či pokles dividend.

Význam slova, termín, co je to Dividenda? Definice výrazu Dividenda. Co znamená odborný pojem Dividenda z kategorie Ekonomie?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Dividenda sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Dividenda patří do sekce Ekonomie

Klíčová slova: informace, význam slova, vysvětlení, synonymum, wiki, heslo, pojem, přesný význam, formulace, co znamená, Dividenda, co to je, přesný výraz, definice, Ekonomie, Ekonomie

Ve Wikipedii se o heslu Dividenda dozvíte následující

Dividenda je peněžité plnění akciových společností vyplácené akcionářům podle rozhodnutí valné hromady: Vyplácí se majitelům akcií podle rozhodného dne jejich držení. Vyjadřuje se zpravidla pevnou částkou na akcii. Ideální představa je, že výše dividendy závisí především na zisku akciové společnosti po zaplacení daní, ale dividendu může vyplácet i společnost momentálně bez zisku nebo naopak i zisková společnost nemusí vyplácet žádné dividendy.

Výše dividendy je jedním z činitelů, které ovlivňují kurz akcie. Proto se případné výkyvy ceny akcií bezprostředně po vyplacení dividendy mohou tlumit výplatou dividend po částech, například čtvrtletně po čtvrtinách.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Dividenda? resp. jaká je definice termínu Dividenda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dividenda, odpověď na dotaz co je to Dividenda?. Víte např. kdo to je Neurotik? Znáte a víte kdo je Outsider? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Ekonomie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.