Co je to?
Výraz, termín, definice slova Deviza. Co znamená odborný pojem Deviza z kategorie Ekonomie?

Co je to Deviza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Deviza

Deviza je termín, který označuje úvěrový a platební dokument vyjádřený v cizí měně. Může se jednat o šek, směnku, dluhopis nebo akcii. Opakem devizy je valuta. Valuta představuje cizí měnu v hotovosti.
V přeneseném smyslu znamená deviza "přednost", "klad", "plus". Např. jeho největší devizou je přesný odhad situace; tzn. deviza v tomto kontextu znamená něco, čím daná osoba vyniká nad ostatními.

Význam slova, termín, co je to Deviza? Výraz, termín, definice slova Deviza. Co znamená odborný pojem Deviza z kategorie Ekonomie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Deviza můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Deviza se nachází v kategorii Ekonomie

Co znamená pojem Deviza? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Deviza je bezhotovostní forma pohledávky na cizí měnu. Mezi devizy patří například šek, směnka, cenný papír k umoření, splatný kupón akcie nebo dluhopis. Hlavní formou deviz jsou vklady tuzemských bank u zahraničních bank v cizí měně. Hotovostním protějškem devizy je valuta, představující hotové peníze v zahraniční měně.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Klíčová slova: popis, pojem, význam, přesný význam, termín, popis, wiki, synonymum, vysvětlení, co znamená, informace, význam slova, co to je, definice, význam pojmu

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Deviza? resp. jaká je definice slova Deviza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deviza, odpověď na dotaz co je to Deviza?. Víte např. kdo to je Adolf Hitler? Znáte a víte kdo je Bodyguard? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Deviza hledat i v jiných kategoriích (než Ekonomie) Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.