Co je to?
Definice výrazu, termínu Dceřiná společnost. Co znamená odborný pojem Dceřiná společnost z kategorie Ekonomie?

Co je to Dceřiná společnost? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Dceřiná společnost

Dceřiná společnost je název pro typ společnosti, kterou vlastní jiná společnost. Vlastnictví může být pouze částečné nebo úplné, mateřská společnost dceřinou společnost zcela ovládá. Tato moc je zajištěna většinou tak, že mateřská společnost je majitelem nadpolovičního podílu akcií.
Vzájemný vztah těchto společností je určen zákonem o obchodních korporacích.

Význam slova, termín, co je to Dceřiná společnost? Definice výrazu, termínu Dceřiná společnost. Co znamená odborný pojem Dceřiná společnost z kategorie Ekonomie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Dceřiná společnost patří do kategorie Ekonomie

Klíčová slova: Dceřiná společnost, definice, význam pojmu, wiki, formulace, popis, Ekonomie, synonymum, informace, slovo, termín, přesný význam, vysvětlení, Ekonomie, co to je, co znamená

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Dceřiná společnost? resp. co znamená výraz Dceřiná společnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dceřiná společnost, odpověď na dotaz co je to Dceřiná společnost?. Víte např. kdo to je Havíř? Znáte a víte kdo je Ivan Mládek? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Ekonomie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.