Co je to?
Odborný výraz, definice slova Čistý obrat. Co znamená pojem Čistý obrat z kategorie Ekonomie?

Co je to Čistý obrat? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Čistý obrat

Čistý obrat je ekonomický a účetní termín. V účetnictví se za čistý obrat považuje výše výnosů, která je snížena o prodejní slevu. V ekonomice se jedná o termín daný zákonem o DPH. Ten jako čistý obrat označuje výnos za uskutečněné zdanitelné plnění.
To platí pouze pro ty osoby, které vedou účetnictví. Tam, kde se vede pouze daňová evidence, jde o příjmy za uskutečněná plnění. Nezapočítávají se osvobozená plnění, která nemají nárok na odpočet.

Význam slova, termín, co je to Čistý obrat? Odborný výraz, definice slova Čistý obrat. Co znamená pojem Čistý obrat z kategorie Ekonomie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Čistý obrat? s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Čistý obrat je v sekci Ekonomie

Klíčová slova: synonymum, přesný význam, přesný výraz, heslo, wiki, termín, popis, vysvětlení, formulace, slovník, význam pojmu, definice, pojem, Ekonomie, Ekonomie

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Čistý obrat? resp. jaký je význam slova Čistý obrat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čistý obrat, odpověď na dotaz co je to Čistý obrat?. Víte např. kdo to je Bolševik? Znáte a víte kdo je Hamoun? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Čistý obrat hledat i v jiných kategoriích (než Ekonomie) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.