Co je to?
Definice odborného termínu, slova Chudoba. Co znamená pojem Chudoba z kategorie Ekonomie?

Co je to Chudoba? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Chudoba

Chudoba je pojem, který slouží k označení lidí trpících hmotnou nouzí. Člověk trpící chudobou nemá zajištěny základní podmínky pro to, aby žil důstojným životem a aby byly uspokojovány jeho nejzákladnější potřeby. Může mít nedostatek potravin, ošacení, pitné vody, bydlení, zdravotní péče, přístupu ke vzdělání apod.
Jeho podmínky života odporují základním lidským právům, takže trpí podvýživou, hladem, náchylností k nemocem, poruchami imunity, sníženou délkou života, vysokou dětskou úmrtností a dalšími důsledky. Za příčinu tohoto stavu se nejčastěji považuje nedostatek peněz a nejčastěji je spojován s rozvojovými zeměmi.

Význam slova, termín, co je to Chudoba? Definice odborného termínu, slova Chudoba. Co znamená pojem Chudoba z kategorie Ekonomie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici slova Chudoba můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Chudoba je v sekci Ekonomie

Klíčová slova: Chudoba, přesný výraz, vysvětlení, synonymum, definice, Ekonomie, Ekonomie, význam pojmu, význam, heslo, popis, slovník, formulace, pojem, termín

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Chudoba? resp. jaká je definice termínu Chudoba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chudoba, odpověď na dotaz co je to Chudoba?. Víte např. kdo to je Ludvík Jagellonský? Znáte a víte kdo je Gustáv Husák? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Chudoba hledat i v jiných kategoriích (než Ekonomie) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!