Co je to?
Definice odborného termínu, slova Chudoba. Co znamená pojem Chudoba z kategorie Ekonomie?

Co je to Chudoba? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Chudoba

Chudoba je pojem, který slouží k označení lidí trpících hmotnou nouzí. Člověk trpící chudobou nemá zajištěny základní podmínky pro to, aby žil důstojným životem a aby byly uspokojovány jeho nejzákladnější potřeby. Může mít nedostatek potravin, ošacení, pitné vody, bydlení, zdravotní péče, přístupu ke vzdělání apod.
Jeho podmínky života odporují základním lidským právům, takže trpí podvýživou, hladem, náchylností k nemocem, poruchami imunity, sníženou délkou života, vysokou dětskou úmrtností a dalšími důsledky. Za příčinu tohoto stavu se nejčastěji považuje nedostatek peněz a nejčastěji je spojován s rozvojovými zeměmi.

Význam slova, termín, co je to Chudoba? Definice odborného termínu, slova Chudoba. Co znamená pojem Chudoba z kategorie Ekonomie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Chudoba doporučujeme sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Chudoba se nachází v sekci Ekonomie

Klíčová slova: vysvětlení, co znamená, význam slova, slovo, synonymum, Chudoba, formulace, Chudoba, Ekonomie, informace, pojem, slovník, význam pojmu, přesný výraz, definice, co to je

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Chudoba? resp. jaký je význam slova Chudoba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chudoba, odpověď na dotaz co je to Chudoba?. Víte např. kdo to je Robert Pelikán? Znáte a víte kdo je Radko Gudas? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Ekonomie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!