Co je to?
Definice výrazu, termínu Akvizice. Co znamená odborný pojem Akvizice z kategorie Ekonomie?

Co je to Akvizice? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Akvizice?

Průběh získávání nějakého předmětu, věci nebo i osoby pro své záměry a zároveň cíl celého tohoto procesu. V ekonomické oblasti akvizice znamená především převzetím určitého podniku jinou firmou, situaci, kdy dojde k nákupu podniku. Ve finančnictví pojmem akvizice označujeme získávání zákazníků díky osobnímu jednání.

Význam slova, termín, co je to Akvizice? Definice výrazu, termínu Akvizice. Co znamená odborný pojem Akvizice z kategorie Ekonomie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Akvizice patří do kategorie Ekonomie

Klíčová slova: co to je, formulace, informace, přesný výraz, pojem, Ekonomie, význam pojmu, slovník, vysvětlení, heslo, Ekonomie, synonymum, co znamená, definice, popis, Akvizice

Co znamená pojem Akvizice? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Akvizice je proces získávání či nabytí nějakého aktiva (předmětu, věci, osoby) nebo cíl tohoto procesu. V ekonomice se akvizicí rozumí právní i ekonomické spojení (převzetí) podniků. Naproti tomu ve finančnictví jde o získávání zákazníků osobním vyhledáváním a jednáním.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Akvizice? resp. jaká je definice termínu Akvizice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akvizice, odpověď na dotaz co je to Akvizice?. Víte např. kdo to je Geolog? Znáte a víte kdo je Regent? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Akvizice i v jiných kategoriích (než Ekonomie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.