Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Akciová společnost. Co znamená pojem Akciová společnost z kategorie Ekonomie?

Co to je Akciová společnost? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Akciová společnost

Akciová společnost je typem společnosti, jejíž základní kapitál tvoří cenné papíry (akcie). Jejich držitelé mají právo podílet se na řízení společnosti a náleží jim dividenda, tj. podíl ze zisku. Akciová společnost je řazena mezi právnické osoby. Její majetek je rozdělen na určitý počet akcií, s nimiž se obchoduje. Jejich hodnota se podle poptávky a nabídky mění, klesá nebo stoupá. V ČR jsou akciové společnosti povinny vytvářet pro případ ztráty rezervní fond.

Význam slova, termín, co je to Akciová společnost? Odborný termín, výraz, slovo Akciová společnost. Co znamená pojem Akciová společnost z kategorie Ekonomie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Akciová společnost? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Akciová společnost je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: význam, Akciová společnost, formulace, význam pojmu, heslo, informace, slovník, pojem, co znamená, Ekonomie, Ekonomie, přesný význam, wiki, definice, synonymum, význam slova

Co znamená pojem Akciová společnost? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Akciová společnost je druh korporace, jejíž základní kapitál se neskládá z (nehmotných, abstraktních) podílů, ale z akcií, což jsou cenné papíry (nebo zaknihované cenné papíry) tento podíl představující. Vlastníci akcií (akcionáři) mají právo podílet se na řízení společnosti, právo na podíl na zisku (dividendu) a související práva a povinnosti.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Akciová společnost? resp. co znamená výraz Akciová společnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akciová společnost, odpověď na dotaz co je to Akciová společnost?. Víte např. kdo to je Realista? Znáte a víte kdo je Milenka? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Akciová společnost v jiné sekci než Ekonomie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.