Co je to?
Definice výrazu, termínu Urea. Co znamená odborný pojem Urea z kategorie Chemie?

Co je to Urea? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Urea

Urea může mít v chemii dva významy. Jako urea se označuje močovina, též diamid kyseliny uhličité nebo karbamid. Jedná se o organickou sloučeninu kyslíku, uhlíku, dusíku a vodíku. Objevena byla v osmnáctém století.
Druhý význam slova urea je označení pro čtverečný minerál, který má bezbarvou, světle žlutou a světle hnědou barvu. Vzniká z moči a netopýřího guana, stabilní je pouze v suchém prostředí. Jedná se o pyramidální krystaly, masivní shluky, krusty a krystalické stalagmity. Praktické využití tento minerál žádné nemá. Známá místa výskytu jsou pouze v Austrálii a Saúdské Arábii.

Význam slova, termín, co je to Urea? Definice výrazu, termínu Urea. Co znamená odborný pojem Urea z kategorie Chemie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Urea s přáteli a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Urea patří do kategorie Chemie

Klíčová slova: vysvětlení, synonymum, informace, Chemie, definice, slovo, význam pojmu, wiki, formulace, pojem, přesný význam, význam slova, význam, co to je, heslo, Urea

Co označuje termín Urea? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Urea (Bridge, 1973), chemický vzorec CO(NH2)2, systematický název karbonyldiamid, je čtverečný minerál. Látka totožného chemického složení je v organické chemii a biologii známá pod názvem močovina. Název je zároveň triviálním názvem sloučeniny.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Urea? resp. co vlastně znamená slovo Urea? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Urea, odpověď na dotaz co je to Urea?. Víte např. kdo to je Pavel Fischer? Znáte a víte kdo je Krakonoš? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Chemie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.