Co je to?
Definice výrazu, termínu Urea. Co znamená odborný pojem Urea z kategorie Chemie?

Co je to Urea? Význam slova

Co znamená termín Urea? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Urea může mít v chemii dva významy. Jako urea se označuje močovina, též diamid kyseliny uhličité nebo karbamid. Jedná se o organickou sloučeninu kyslíku, uhlíku, dusíku a vodíku. Objevena byla v osmnáctém století.
Druhý význam slova urea je označení pro čtverečný minerál, který má bezbarvou, světle žlutou a světle hnědou barvu. Vzniká z moči a netopýřího guana, stabilní je pouze v suchém prostředí. Jedná se o pyramidální krystaly, masivní shluky, krusty a krystalické stalagmity. Praktické využití tento minerál žádné nemá. Známá místa výskytu jsou pouze v Austrálii a Saúdské Arábii.

Význam slova, termín, co je to Urea? Definice výrazu, termínu Urea. Co znamená odborný pojem Urea z kategorie Chemie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Urea sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Urea patří do sekce Chemie

Co znamená pojem Urea? Definice slova, termínu z Wikipedie

Urea (Bridge, 1973), chemický vzorec CO(NH2)2, systematický název karbonyldiamid, je čtverečný minerál. Látka totožného chemického složení je v organické chemii a biologii známá pod názvem močovina. Název je zároveň triviálním názvem sloučeniny.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: informace, definice, význam pojmu, slovník, význam slova, co znamená, Urea, heslo, co to je, přesný výraz, popis, synonymum, slovo, termín, Chemie

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice slova Urea? resp. co znamená Urea? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Urea, odpověď na dotaz co je to Urea?. Víte např. kdo to je Alex Mynářová? Znáte a víte kdo je Jan Cina? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Chemie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.