Co je to?
Odborný výraz, definice slova Talek. Co znamená pojem Talek z kategorie Chemie?

Co je to Talek? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Talek

Talek jinak též mastek nebo klouzek je druh minerálu bílé, popřípadě nazelenalé barvy a lesku až do perleťova. Má tvrdost 1, je tedy velmi měkký, struktura připomíná šupinky nebo lupínky. Snadno se štěpí. Není rozpustný v kyselinách. Při dotyku je mastný, odtud pochází název mastek.
Talek má vysokou absorpční schopnost a klade značný odpor elektrickému proudu. Jeho chemický vzorec je Mg3Si4O10(OH)2.

Význam slova, termín, co je to Talek? Odborný výraz, definice slova Talek. Co znamená pojem Talek z kategorie Chemie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Talek s přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Talek se nachází v sekci Chemie

Klíčová slova: heslo, vysvětlení, význam slova, slovník, wiki, Talek, Chemie, termín, přesný význam, formulace, co to je, přesný výraz, popis, informace, pojem, co znamená

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Talek? resp. jaký je význam slova Talek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Talek, odpověď na dotaz co je to Talek?. Víte např. kdo to je Osoba blízká? Znáte a víte kdo je Artemis? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Chemie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.