Co je to?
Definice výrazu Rhodium. Co znamená odborný pojem Rhodium z kategorie Chemie?

Co to je Rhodium? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Rhodium

Rhodium je drahý kov, který se vyznačuje stříbřitou barvou. Jeho zkratka v periodické soustavě prvků je Rh. Rhodium je dražší a vzácnější než zlato a stříbro. Vyznačuje se značnou chemickou stálostí a odolností, má vynikající vodivost, proto se využívá v průmyslové výrobě. Omezeně je používáno i na výrobu šperků, ale spíše než na šperky z čistého rhodia narazíme na stříbro pokovené rhodiem.To zabraňuje jeho černání.

Význam slova, termín, co je to Rhodium? Definice výrazu Rhodium. Co znamená odborný pojem Rhodium z kategorie Chemie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Rhodium? Potom se o definici podělte se známými na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Rhodium se nachází v kategorii Chemie

Klíčová slova: pojem, Rhodium, slovo, význam slova, Chemie, Chemie, přesný význam, význam pojmu, přesný výraz, co to je, vysvětlení, definice, termín, význam, co znamená, formulace

Wikipedie píše o slovu Rhodium?

Rhodium, chemická značka Rh, lat. Rhodium je drahý kov stříbřitě bílé barvy. Chemicky je mimořádně stálé s poměrně vysokým bodem tání. Hlavní uplatnění nalézá ve slitinách s platinou při výrobě termočlánků a chemicky a teplotně odolných součástí průmyslových výrobních zařízení.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Rhodium? resp. co přesně znamená slovo Rhodium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rhodium, odpověď na dotaz co je to Rhodium?. Víte např. kdo to je Robert Pelikán? Znáte a víte kdo je Succubus? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Chemie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?