Co je to?
Definice výrazu Rhodium. Co znamená odborný pojem Rhodium z kategorie Chemie?

Co to je Rhodium? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Rhodium

Rhodium je drahý kov, který se vyznačuje stříbřitou barvou. Jeho zkratka v periodické soustavě prvků je Rh. Rhodium je dražší a vzácnější než zlato a stříbro. Vyznačuje se značnou chemickou stálostí a odolností, má vynikající vodivost, proto se využívá v průmyslové výrobě. Omezeně je používáno i na výrobu šperků, ale spíše než na šperky z čistého rhodia narazíme na stříbro pokovené rhodiem.To zabraňuje jeho černání.

Význam slova, termín, co je to Rhodium? Definice výrazu Rhodium. Co znamená odborný pojem Rhodium z kategorie Chemie?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Rhodium) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Rhodium patří do sekce Chemie

Co znamená pojem Rhodium? Definice slova, termínu z Wikipedie

Rhodium, chemická značka Rh, lat. Rhodium je drahý kov stříbřitě bílé barvy. Chemicky je mimořádně stálé s poměrně vysokým bodem tání. Hlavní uplatnění nalézá ve slitinách s platinou při výrobě termočlánků a chemicky a teplotně odolných součástí průmyslových výrobních zařízení.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: vysvětlení, význam pojmu, pojem, termín, synonymum, význam, Chemie, přesný význam, informace, slovo, Chemie, popis, Rhodium, wiki, co znamená

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je přesný význam slova Rhodium? resp. co to je Rhodium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rhodium, odpověď na dotaz co je to Rhodium?. Víte např. kdo to je Hasan Nasralláh? Znáte a víte kdo je Mary Poppins? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Chemie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?