Co je to?
Definice výrazu Rhodium. Co znamená odborný pojem Rhodium z kategorie Chemie?

Co to je Rhodium? Význam slova

Co znamená termín Rhodium? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Rhodium je drahý kov, který se vyznačuje stříbřitou barvou. Jeho zkratka v periodické soustavě prvků je Rh. Rhodium je dražší a vzácnější než zlato a stříbro. Vyznačuje se značnou chemickou stálostí a odolností, má vynikající vodivost, proto se využívá v průmyslové výrobě. Omezeně je používáno i na výrobu šperků, ale spíše než na šperky z čistého rhodia narazíme na stříbro pokovené rhodiem.To zabraňuje jeho černání.

Význam slova, termín, co je to Rhodium? Definice výrazu Rhodium. Co znamená odborný pojem Rhodium z kategorie Chemie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Rhodium? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Rhodium je v kategorii Chemie

Klíčová slova: popis, význam pojmu, formulace, synonymum, definice, heslo, Rhodium, vysvětlení, slovník, Rhodium, informace, slovo, Chemie, pojem, co to je, termín

Co znamená pojem Rhodium? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Rhodium, chemická značka Rh, lat. Rhodium je drahý kov stříbřitě bílé barvy. Chemicky je mimořádně stálé s poměrně vysokým bodem tání. Hlavní uplatnění nalézá ve slitinách s platinou při výrobě termočlánků a chemicky a teplotně odolných součástí průmyslových výrobních zařízení.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Rhodium? resp. co je to Rhodium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rhodium, odpověď na dotaz co je to Rhodium?. Víte např. kdo to je Amant? Znáte a víte kdo je Succubus? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Rhodium hledat i v jiných kategoriích (než Chemie) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?