Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pyrolýza. Co znamená odborný pojem Pyrolýza z kategorie Chemie?

Co je to Pyrolýza? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Pyrolýza?

Pyrolýza je pojmenování pro pracovní postup, při němž se zvolený materiál tepelně zpracovává. Při pyrolýze je vyloučen přístup vzduchu, kyslíku a obecně jakýchkoli látek, označovaných jako zplyňovací.
Podle teploty, při které tento proces probíhá, se pyrolýza dělí do tří stupňů- vysokoteplotní, středněteplotní a nízkoteplotní, může být také rychlá nebo pomalá. Rychlá pyrolýza se využívá především pro výrobu tepla, pomalá hlavně k výrobě dřevěného uhlí.

Význam slova, termín, co je to Pyrolýza? Výraz, termín, definice slova Pyrolýza. Co znamená odborný pojem Pyrolýza z kategorie Chemie?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Pyrolýza sdílejte s blízkými na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Pyrolýza je v kategorii Chemie

Klíčová slova: definice, přesný výraz, synonymum, wiki, informace, význam pojmu, vysvětlení, Chemie, co to je, heslo, Pyrolýza, slovo, co znamená, slovník, význam, termín

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Pyrolýza? resp. co znamená Pyrolýza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pyrolýza, odpověď na dotaz co je to Pyrolýza?. Víte např. kdo to je David Ondráčka? Znáte a víte kdo je Horský vůdce? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Chemie. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.