Co je to?
Definice výrazu Purin. Co znamená odborný pojem Purin z kategorie Chemie?

Co to je Purin? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Purin

Purin je název používaný v chemii a jedná se o dusíkatou heterocyklickou sloučeninu tvořenou kondenzovaným pyrimidinovým a imidazolovým kruhem. V čistém stavu jde o krystalickou, zásaditou látku. Její deriváty se řadí mezi biologicky poměrně důležité látky, které jsou součástí nukleových kyselin i jiných látek, jež jsou pro život zásadní.
V nukleových kyselinách jsou nejdůležitějšími purinovými bázemi guanin a adenin. Při léčbě nádorů chemoterapií se využívají uměle připravované analogy purinů.

Význam slova, termín, co je to Purin? Definice výrazu Purin. Co znamená odborný pojem Purin z kategorie Chemie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Purin sdílet s kolegy na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Purin patří do sekce Chemie

Klíčová slova: přesný význam, pojem, Chemie, formulace, definice, wiki, Chemie, co znamená, význam pojmu, Purin, význam slova, co to je, popis, heslo, přesný výraz, význam

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Purin?

Purin je dusíkatá heterocyklická sloučenina tvořená kondenzovaným pyrimidinovým a imidazolovým kruhem. V čistém stavu je to krystalická, zásaditá látka. Její deriváty, puriny, jsou biologicky významné látky, součásti nukleových kyselin i jiných látek klíčových pro život. V nukleových kyselinách jsou hlavními purinovými bázemi adenin a guanin.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Purin? resp. co se skrývá pod slovem Purin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Purin, odpověď na dotaz co je to Purin?. Víte např. kdo to je Heterosexuál? Znáte a víte kdo je Správní orgán? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Purin hledat i v jiných kategoriích (než Chemie) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.