Co je to?
Definice výrazu Purin. Co znamená odborný pojem Purin z kategorie Chemie?

Co to je Purin? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Purin

Purin je název používaný v chemii a jedná se o dusíkatou heterocyklickou sloučeninu tvořenou kondenzovaným pyrimidinovým a imidazolovým kruhem. V čistém stavu jde o krystalickou, zásaditou látku. Její deriváty se řadí mezi biologicky poměrně důležité látky, které jsou součástí nukleových kyselin i jiných látek, jež jsou pro život zásadní.
V nukleových kyselinách jsou nejdůležitějšími purinovými bázemi guanin a adenin. Při léčbě nádorů chemoterapií se využívají uměle připravované analogy purinů.

Význam slova, termín, co je to Purin? Definice výrazu Purin. Co znamená odborný pojem Purin z kategorie Chemie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Purin je v kategorii Chemie

Klíčová slova: přesný význam, Purin, informace, co znamená, wiki, definice, termín, přesný výraz, význam slova, heslo, Purin, Chemie, synonymum, význam pojmu, vysvětlení, slovník

Co znamená pojem Purin? Definice slova, termínu z Wikipedie

Purin je dusíkatá heterocyklická sloučenina tvořená kondenzovaným pyrimidinovým a imidazolovým kruhem. V čistém stavu je to krystalická, zásaditá látka. Její deriváty, puriny, jsou biologicky významné látky, součásti nukleových kyselin i jiných látek klíčových pro život. V nukleových kyselinách jsou hlavními purinovými bázemi adenin a guanin.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Purin? resp. co znamená slovo Purin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Purin, odpověď na dotaz co je to Purin?. Víte např. kdo to je Zac Efron? Znáte a víte kdo je Správní orgán? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Chemie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.