Co je to?
Výraz, termín, definice slova Melamin. Co znamená odborný pojem Melamin z kategorie Chemie?

Co je to Melamin? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Melamin

Melamin je organická sloučenina používaná při výrobě průmyslových hnojiv a umělých hmot. Ve vodě je melamin téměř nerozpustný a obsahuje vysoký podíl dusíku (cca dvě třetiny). Někdy je nezákonně přidáván do potravin, aby zamaskoval nízký obsah bílkovin. Velký skandál s nelegálně přidávaným melaminem do potravin proběhl před několika lety v Číně, kde se mnoho novorozenců přiotrávilo kontaminovanou dětskou mléčnou výživou.

Význam slova, termín, co je to Melamin? Výraz, termín, definice slova Melamin. Co znamená odborný pojem Melamin z kategorie Chemie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Melamin? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Melamin patří do sekce Chemie

Klíčová slova: popis, heslo, význam slova, synonymum, Melamin, definice, wiki, význam pojmu, co znamená, termín, Chemie, informace, vysvětlení, význam, Chemie, co to je

Co znamená pojem Melamin? Definice slova, termínu z Wikipedie

Melamin, 2,4,6-triamino-1,3,5-triazin je organická sloučenina, která se používá při výrobě umělých hmot a průmyslových hnojiv.
Melamin se ve vodě rozpouští jen velmi málo. Obsahuje 66 % dusíku. Ten se uvolňuje při jeho hoření a oheň tlumí. Ze stejného důvodu je někdy nezákonně přidáván do potravin, aby maskoval nedostatečný obsah bílkovin.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Melamin? resp. co přesně označuje termín Melamin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Melamin, odpověď na dotaz co je to Melamin?. Víte např. kdo to je Kašér? Znáte a víte kdo je Tina Turner? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Chemie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..