Co je to?
Výraz, termín, definice slova Melamin. Co znamená odborný pojem Melamin z kategorie Chemie?

Co je to Melamin? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Melamin?

Melamin je organická sloučenina používaná při výrobě průmyslových hnojiv a umělých hmot. Ve vodě je melamin téměř nerozpustný a obsahuje vysoký podíl dusíku (cca dvě třetiny). Někdy je nezákonně přidáván do potravin, aby zamaskoval nízký obsah bílkovin. Velký skandál s nelegálně přidávaným melaminem do potravin proběhl před několika lety v Číně, kde se mnoho novorozenců přiotrávilo kontaminovanou dětskou mléčnou výživou.

Význam slova, termín, co je to Melamin? Výraz, termín, definice slova Melamin. Co znamená odborný pojem Melamin z kategorie Chemie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Melamin? s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Melamin se nachází v kategorii Chemie

Co znamená pojem Melamin? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Melamin, 2,4,6-triamino-1,3,5-triazin je organická sloučenina, která se používá při výrobě umělých hmot a průmyslových hnojiv.
Melamin se ve vodě rozpouští jen velmi málo. Obsahuje 66 % dusíku. Ten se uvolňuje při jeho hoření a oheň tlumí. Ze stejného důvodu je někdy nezákonně přidáván do potravin, aby maskoval nedostatečný obsah bílkovin.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Klíčová slova: význam pojmu, formulace, Chemie, přesný výraz, co znamená, definice, pojem, slovo, popis, synonymum, slovník, co to je, informace, popis, wiki

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Melamin? resp. jaká je definice slova Melamin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Melamin, odpověď na dotaz co je to Melamin?. Víte např. kdo to je Předškolák? Znáte a víte kdo je Tichý blázen? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Melamin i v jiných kategoriích (než Chemie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..