Co je to?
Definice odborného termínu, slova Lučavka královská. Co znamená pojem Lučavka královská z kategorie Chemie?

Co je to Lučavka královská? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Lučavka královská?

Lučavka královská je směs kyseliny dusičné a chlorovodíkové (v poměru 1:3). Nazývá se také královská voda. Používá se k testování zlata a dalších vzácných kovů jako je stříbro, platina, iridium, tantal, palladium a další.
Lučavka královská tyto vzácné kovy rozpouští. Jejím tvůrcem je arabský alchymista Geber, který ji použil již okolo roku 800 n.l.

Význam slova, termín, co je to Lučavka královská? Definice odborného termínu, slova Lučavka královská. Co znamená pojem Lučavka královská z kategorie Chemie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Lučavka královská se nachází v sekci Chemie

Klíčová slova: význam, termín, pojem, Chemie, Lučavka královská, co znamená, Lučavka královská, informace, přesný výraz, heslo, slovník, význam pojmu, co to je, wiki, Chemie, význam slova

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Lučavka královská? resp. co znamená Lučavka královská? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lučavka královská, odpověď na dotaz co je to Lučavka královská?. Víte např. kdo to je Mahulena Bočanová? Znáte a víte kdo je Praotec Čech? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Chemie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.