Co je to?
Definice odborného termínu, slova Lučavka královská. Co znamená pojem Lučavka královská z kategorie Chemie?

Co je to Lučavka královská? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Lučavka královská?

Lučavka královská je směs kyseliny dusičné a chlorovodíkové (v poměru 1:3). Nazývá se také královská voda. Používá se k testování zlata a dalších vzácných kovů jako je stříbro, platina, iridium, tantal, palladium a další.
Lučavka královská tyto vzácné kovy rozpouští. Jejím tvůrcem je arabský alchymista Geber, který ji použil již okolo roku 800 n.l.

Význam slova, termín, co je to Lučavka královská? Definice odborného termínu, slova Lučavka královská. Co znamená pojem Lučavka královská z kategorie Chemie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Lučavka královská sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Lučavka královská patří do sekce Chemie

Klíčová slova: význam, přesný výraz, slovo, co znamená, popis, wiki, význam pojmu, synonymum, formulace, definice, termín, Chemie, pojem, vysvětlení, Lučavka královská, Lučavka královská

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Lučavka královská? resp. co je to Lučavka královská? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lučavka královská, odpověď na dotaz co je to Lučavka královská?. Víte např. kdo to je Petr Robejšek? Znáte a víte kdo je Praotec Čech? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Lučavka královská hledat i v jiných kategoriích (než Chemie) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.