Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo LSD. Co znamená pojem LSD z kategorie Chemie?

Co to je LSD? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla LSD?

LSD je chemická látka vyráběná z kyseliny lysergové. Tu obsahuje námel rostoucí na obilovinách, především na žitě. Patří k velmi účinným prostředkem, které dokážou měnit stav vědomí. Distribuuje se většinou jako kapalina lehce nahořklé chuti, tablety a v dalších variantách.
Jde o drogu, halucinogen, který není návykový. Způsobuje odtržení od reality, zkušenost s LSD se nazývá trip. Ten trvá kolem 12 hodin. Užívání LSD může vyvolat dlouhodobé psychické problémy.

Význam slova, termín, co je to LSD? Odborný termín, výraz, slovo LSD. Co znamená pojem LSD z kategorie Chemie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem LSD patří do sekce Chemie

Klíčová slova: význam pojmu, přesný význam, informace, definice, wiki, význam, pojem, co to je, termín, Chemie, vysvětlení, popis, synonymum, heslo, přesný výraz, význam slova

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to LSD? resp. co přesně označuje termín LSD? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu LSD, odpověď na dotaz co je to LSD?. Víte např. kdo to je Elf? Znáte a víte kdo je Plátce DPH? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Chemie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.