Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lecitin. Co znamená pojem Lecitin z kategorie Chemie?

Co je to Lecitin? Význam slova

Co znamená termín Lecitin? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Lecitin je fosfolipid, který se přirozeně vyskytuje v tělech rostlin i živočichů, a to v tucích a v mastných kyselinách. Ve velkém množství se vyskytuje ve vaječných žloutcích a v semenech rostlin. Lecitin se používá v potravinách jako emulgátor, což je látka, která umožňuje smíchat vodu a tuky. Sójový lecitin, který se v potravinářském průmyslu používá nejčastěji, má označení E322.

Význam slova, termín, co je to Lecitin? Odborný výraz, definice slova Lecitin. Co znamená pojem Lecitin z kategorie Chemie?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Lecitin) můžete sdílet s kolegy na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Lecitin je v kategorii Chemie

Co znamená pojem Lecitin? Výraz, definice slova z Wikipedie

Lecitin, jehož název vznikl ze starořeckého λέκιϑος (lekithos), což znamená žloutek, je klasický název pro fosfatidylcholin a společný výraz pro všechny lipidy, přesněji fosfolipidy, které jsou složené z mastné kyseliny, glycerolu, kyseliny fosforečné a cholinu. Ty jsou složkou vnější buněčné membrány živočichů a rostlin. Lecitin je průvodní látkou tuků a mastných kyselin a zvláště hojně se nachází ve vaječných žloutcích a buňkách semen rostlin.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Klíčová slova: vysvětlení, popis, pojem, přesný výraz, slovník, význam pojmu, co to je, co znamená, formulace, slovo, přesný význam, význam, termín, informace, Lecitin

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Lecitin? resp. co je to Lecitin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lecitin, odpověď na dotaz co je to Lecitin?. Víte např. kdo to je Fyzická osoba? Znáte a víte kdo je Státní úředník? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Lecitin v jiné sekci než Chemie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem