Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lecitin. Co znamená pojem Lecitin z kategorie Chemie?

Co je to Lecitin? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Lecitin

Lecitin je fosfolipid, který se přirozeně vyskytuje v tělech rostlin i živočichů, a to v tucích a v mastných kyselinách. Ve velkém množství se vyskytuje ve vaječných žloutcích a v semenech rostlin. Lecitin se používá v potravinách jako emulgátor, což je látka, která umožňuje smíchat vodu a tuky. Sójový lecitin, který se v potravinářském průmyslu používá nejčastěji, má označení E322.

Význam slova, termín, co je to Lecitin? Odborný výraz, definice slova Lecitin. Co znamená pojem Lecitin z kategorie Chemie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Lecitin patří do sekce Chemie

Klíčová slova: synonymum, definice, Chemie, Lecitin, přesný výraz, vysvětlení, pojem, wiki, popis, co znamená, význam slova, informace, význam pojmu, slovník, heslo, Chemie

Co označuje termín Lecitin? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Lecitin, jehož název vznikl ze starořeckého λέκιϑος (lekithos), což znamená žloutek, je klasický název pro fosfatidylcholin a společný výraz pro všechny lipidy, přesněji fosfolipidy, které jsou složené z mastné kyseliny, glycerolu, kyseliny fosforečné a cholinu. Ty jsou složkou vnější buněčné membrány živočichů a rostlin. Lecitin je průvodní látkou tuků a mastných kyselin a zvláště hojně se nachází ve vaječných žloutcích a buňkách semen rostlin.

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Lecitin? resp. jaký je význam pojmu Lecitin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lecitin, odpověď na dotaz co je to Lecitin?. Víte např. kdo to je Luterán? Znáte a víte kdo je Obchodní cestující? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Lecitin i v jiných kategoriích (než Chemie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem