Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lecitin. Co znamená pojem Lecitin z kategorie Chemie?

Co je to Lecitin? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Lecitin

Lecitin je fosfolipid, který se přirozeně vyskytuje v tělech rostlin i živočichů, a to v tucích a v mastných kyselinách. Ve velkém množství se vyskytuje ve vaječných žloutcích a v semenech rostlin. Lecitin se používá v potravinách jako emulgátor, což je látka, která umožňuje smíchat vodu a tuky. Sójový lecitin, který se v potravinářském průmyslu používá nejčastěji, má označení E322.

Význam slova, termín, co je to Lecitin? Odborný výraz, definice slova Lecitin. Co znamená pojem Lecitin z kategorie Chemie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Lecitin? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Lecitin je v kategorii Chemie

Klíčová slova: co znamená, Lecitin, význam pojmu, Lecitin, formulace, informace, termín, vysvětlení, význam slova, Chemie, definice, přesný výraz, slovník, pojem, popis, Chemie

Co znamená pojem Lecitin? Výraz, definice slova z Wikipedie

Lecitin, jehož název vznikl ze starořeckého λέκιϑος (lekithos), což znamená žloutek, je klasický název pro fosfatidylcholin a společný výraz pro všechny lipidy, přesněji fosfolipidy, které jsou složené z mastné kyseliny, glycerolu, kyseliny fosforečné a cholinu. Ty jsou složkou vnější buněčné membrány živočichů a rostlin. Lecitin je průvodní látkou tuků a mastných kyselin a zvláště hojně se nachází ve vaječných žloutcích a buňkách semen rostlin.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Lecitin? resp. jaká je definice slova Lecitin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lecitin, odpověď na dotaz co je to Lecitin?. Víte např. kdo to je Moralista? Znáte a víte kdo je Obchodní cestující? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Lecitin hledat i v jiných kategoriích (než Chemie) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem