Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kyselina listová. Co znamená pojem Kyselina listová z kategorie Chemie?

Co je to Kyselina listová? Význam slova

Co znamená termín Kyselina listová? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kyselina listová je název vitamínu patřícího do skupiny B-komplex. Je rozpustná ve vodě. Kyselina listová je důležitá pro tvorbu červených krvinek a má velký význam pro zdravý vývoj plodu.
Bývá označována také jako vitamín B9 či folacin. Jejími přírodními zdroji jsou listová zelenina, obecně zelenina, obiloviny, ovoce, ořechy, játra a některé druhy mléčných výrobků.

Význam slova, termín, co je to Kyselina listová? Odborný výraz, definice slova Kyselina listová. Co znamená pojem Kyselina listová z kategorie Chemie?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Kyselina listová) můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Kyselina listová je v kategorii Chemie

Klíčová slova: informace, popis, význam pojmu, slovník, formulace, význam, význam slova, wiki, pojem, popis, vysvětlení, heslo, definice, co to je, Kyselina listová

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Kyselina listová? resp. jaký je význam slova Kyselina listová? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyselina listová, odpověď na dotaz co je to Kyselina listová?. Víte např. kdo to je Radovan Krejčíř? Znáte a víte kdo je Jakub Zedníček? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kyselina listová v jiné sekci než Chemie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?