Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kafr. Co znamená odborný pojem Kafr z kategorie Chemie?

Co je to Kafr? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kafr

Kafr je látka, která se dříve získávala ze dřeva tropického stromu kafrovníku, dnes se nejčastěji vyrábí synteticky. Využívá se v kosmetice, jako repelent proti hmyzu, v lékařství jako přísada do mastí (urychluje léčbu zánětu) a dokonce i v pyrotechnice. Kafr je aromatický.

Význam slova, termín, co je to Kafr? Výraz, termín, definice slova Kafr. Co znamená odborný pojem Kafr z kategorie Chemie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici slova Kafr můžete sdílet s kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Kafr se nachází v kategorii Chemie

Co znamená pojem Kafr? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Kafr (1,7,7-trimethylbicyklo[2.2.1]heptan-2-on) je přírodní látka získávaná původně ze dřeva stromu kafrovníku (Cinnamomum camphora). Je obsažen také v bornejském stromu Dryobalanops aromatica, v silici bazalky, rozmarýny lékařské, šalvěje lékařské, v mrkvi atd. V současnosti se vyrábí i synteticky. Z chemického hlediska jde o monoterpen.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: synonymum, pojem, Chemie, slovo, wiki, popis, co znamená, termín, Kafr, vysvětlení, význam, význam slova, formulace, definice, co to je

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co to je Kafr? resp. jaký je přesný význam slova Kafr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kafr, odpověď na dotaz co je to Kafr?. Víte např. kdo to je Milenec? Znáte a víte kdo je Rasista? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Chemie Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.