Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kafr. Co znamená odborný pojem Kafr z kategorie Chemie?

Co je to Kafr? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Kafr?

Kafr je látka, která se dříve získávala ze dřeva tropického stromu kafrovníku, dnes se nejčastěji vyrábí synteticky. Využívá se v kosmetice, jako repelent proti hmyzu, v lékařství jako přísada do mastí (urychluje léčbu zánětu) a dokonce i v pyrotechnice. Kafr je aromatický.


Co je to Kafr? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kafr. Co znamená odborný pojem Kafr z kategorie Chemie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kafr patří do sekce Chemie

Klíčová slova: slovník, terminus technicus, odborný výraz, přesný význam, slovo, Chemie, definice pojmu, termín, přesný výraz, význam, lexikon, odborné názvosloví, definice, význam pojmu, heslo, význam slova, co znamená, synonymum


Pojem Kafr je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kafr? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Kafr (1,7,7-trimethylbicyklo[2.2.1]heptan-2-on) je přírodní látka získávaná původně ze dřeva stromu kafrovníku (Cinnamomum camphora). Je obsažen také v bornejském stromu Dryobalanops aromatica, v silici bazalky, rozmarýny lékařské, šalvěje lékařské, v mrkvi atd. V současnosti se vyrábí i synteticky. Z chemického hlediska jde o monoterpen.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít pojem Kafr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kafr ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Kafr ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Kafr ve Wikizdrojích

Najít termín Kafr ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Kafr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kafr například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Kafr? resp. co přesně znamená slovo Kafr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kafr, odpověď na dotaz co je to Kafr?. Víte např. kdo to je Poustevník? Znáte a víte kdo je Ray Charles? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Kafr i v jiných kategoriích (než Chemie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.