Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kafr. Co znamená odborný pojem Kafr z kategorie Chemie?

Co je to Kafr? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kafr

Kafr je látka, která se dříve získávala ze dřeva tropického stromu kafrovníku, dnes se nejčastěji vyrábí synteticky. Využívá se v kosmetice, jako repelent proti hmyzu, v lékařství jako přísada do mastí (urychluje léčbu zánětu) a dokonce i v pyrotechnice. Kafr je aromatický.

Význam slova, termín, co je to Kafr? Výraz, termín, definice slova Kafr. Co znamená odborný pojem Kafr z kategorie Chemie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Kafr můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Kafr je v sekci Chemie

Klíčová slova: formulace, co to je, informace, popis, definice, přesný výraz, význam slova, heslo, wiki, Kafr, synonymum, význam pojmu, Kafr, pojem, Chemie, slovník

Ve Wikipedii se o termínu Kafr píše následující

Kafr (1,7,7-trimethylbicyklo[2.2.1]heptan-2-on) je přírodní látka získávaná původně ze dřeva stromu kafrovníku (Cinnamomum camphora). Je obsažen také v bornejském stromu Dryobalanops aromatica, v silici bazalky, rozmarýny lékařské, šalvěje lékařské, v mrkvi atd. V současnosti se vyrábí i synteticky. Z chemického hlediska jde o monoterpen.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Kafr? resp. co znamená výraz Kafr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kafr, odpověď na dotaz co je to Kafr?. Víte např. kdo to je Freddie Mercury? Znáte a víte kdo je Ray Charles? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Chemie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.