Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kafr. Co znamená odborný pojem Kafr z kategorie Chemie?

Co je to Kafr? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kafr

Kafr je látka, která se dříve získávala ze dřeva tropického stromu kafrovníku, dnes se nejčastěji vyrábí synteticky. Využívá se v kosmetice, jako repelent proti hmyzu, v lékařství jako přísada do mastí (urychluje léčbu zánětu) a dokonce i v pyrotechnice. Kafr je aromatický.

Význam slova, termín, co je to Kafr? Výraz, termín, definice slova Kafr. Co znamená odborný pojem Kafr z kategorie Chemie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kafr se známými na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Kafr se nachází v sekci Chemie

Co znamená pojem Kafr? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Kafr (1,7,7-trimethylbicyklo[2.2.1]heptan-2-on) je přírodní látka získávaná původně ze dřeva stromu kafrovníku (Cinnamomum camphora). Je obsažen také v bornejském stromu Dryobalanops aromatica, v silici bazalky, rozmarýny lékařské, šalvěje lékařské, v mrkvi atd. V současnosti se vyrábí i synteticky. Z chemického hlediska jde o monoterpen.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Klíčová slova: vysvětlení, přesný význam, informace, význam, wiki, pojem, význam slova, Chemie, Kafr, termín, synonymum, co to je, Chemie, heslo, popis

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená Kafr? resp. jaká je definice slova Kafr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kafr, odpověď na dotaz co je to Kafr?. Víte např. kdo to je Milenec? Znáte a víte kdo je Rasista? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Chemie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.