Co je to?
Definice odborného termínu, slova Glycerin. Co znamená pojem Glycerin z kategorie Chemie?

Co je to Glycerin? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Glycerin?

Glycerin neboli glycerol je organická sloučenina, bezbarvá tekutina bez zápachu, která se vyskytuje v přírodních tucích. Chutná sladce. V potravinářství se používá jako sladidlo, ale jen v minimálním množství, protože je mírně jedovatý. Jeho hlavní využití je v kosmetickém průmyslu jako přísada do mýdel, krémů nebo zubních past. Používá se i jako přísada do výbušnin.

Význam slova, termín, co je to Glycerin? Definice odborného termínu, slova Glycerin. Co znamená pojem Glycerin z kategorie Chemie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Glycerin je v kategorii Chemie

Klíčová slova: synonymum, wiki, význam slova, slovník, Glycerin, co to je, heslo, informace, vysvětlení, přesný výraz, pojem, význam pojmu, Glycerin, přesný význam, slovo, formulace

Ve Wikipedii se o heslu Glycerin dozvíte následující

Glycerol neboli glycerín, systematickým názvem propan-1,2,3-triol, je hygroskopická bezbarvá viskózní kapalina bez zápachu, sladké chuti. Je důležitou organickou sloučeninou, neboť je ve formě svých esterů součástí tuků.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Glycerin? resp. jaká je definice slova Glycerin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glycerin, odpověď na dotaz co je to Glycerin?. Víte např. kdo to je Halle Berry? Znáte a víte kdo je Kristýna Leichtová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Chemie U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.