Co je to?
Definice odborného termínu, slova Glycerin. Co znamená pojem Glycerin z kategorie Chemie?

Co je to Glycerin? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Glycerin?

Glycerin neboli glycerol je organická sloučenina, bezbarvá tekutina bez zápachu, která se vyskytuje v přírodních tucích. Chutná sladce. V potravinářství se používá jako sladidlo, ale jen v minimálním množství, protože je mírně jedovatý. Jeho hlavní využití je v kosmetickém průmyslu jako přísada do mýdel, krémů nebo zubních past. Používá se i jako přísada do výbušnin.

Význam slova, termín, co je to Glycerin? Definice odborného termínu, slova Glycerin. Co znamená pojem Glycerin z kategorie Chemie?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Glycerin sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Glycerin patří do sekce Chemie

Klíčová slova: informace, definice, Chemie, co znamená, wiki, slovo, formulace, význam, Chemie, význam slova, přesný význam, termín, přesný výraz, co to je, význam pojmu, slovník

Co označuje termín Glycerin? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Glycerol neboli glycerín, systematickým názvem propan-1,2,3-triol, je hygroskopická bezbarvá viskózní kapalina bez zápachu, sladké chuti. Je důležitou organickou sloučeninou, neboť je ve formě svých esterů součástí tuků.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Glycerin? resp. jaký je význam pojmu Glycerin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glycerin, odpověď na dotaz co je to Glycerin?. Víte např. kdo to je Suflér? Znáte a víte kdo je Kristýna Leichtová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Glycerin v jiné sekci než Chemie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.