Co je to?
Definice odborného termínu, slova Glycerin. Co znamená pojem Glycerin z kategorie Chemie?

Co je to Glycerin? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Glycerin?

Glycerin neboli glycerol je organická sloučenina, bezbarvá tekutina bez zápachu, která se vyskytuje v přírodních tucích. Chutná sladce. V potravinářství se používá jako sladidlo, ale jen v minimálním množství, protože je mírně jedovatý. Jeho hlavní využití je v kosmetickém průmyslu jako přísada do mýdel, krémů nebo zubních past. Používá se i jako přísada do výbušnin.


Co je to Glycerin? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Glycerin. Co znamená pojem Glycerin z kategorie Chemie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Glycerin s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Glycerin patří do kategorie Chemie

Klíčová slova: slovník, formulace, co to je, význam slova, Chemie, co znamená, lexikon, vysvětlení, význam pojmu, slovo, wiki, definice pojmu, synonymum, co je to Glycerin?, přesný význam, odborný výraz, pojem, popis


Pojem Glycerin je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Glycerin? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Glycerol neboli glycerín, systematickým názvem propan-1,2,3-triol, je hygroskopická bezbarvá viskózní kapalina bez zápachu, sladké chuti. Je důležitou organickou sloučeninou, neboť je ve formě svých esterů součástí tuků.

Pro další informace o termínu Glycerin zkuste tyto odkazy

Hledat pojem Glycerin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Glycerin ve Wikislovníku

Najít pojem Glycerin ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Glycerin ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Glycerin na Google.cz

Zkusit najít heslo Glycerin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Glycerin například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Glycerin? resp. co přesně znamená slovo Glycerin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glycerin, odpověď na dotaz co je to Glycerin?. Víte např. kdo to je Neteř? Znáte a víte kdo je Kristýna Leichtová? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Chemie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.