Co je to?
Definice odborného termínu, slova Glycerin. Co znamená pojem Glycerin z kategorie Chemie?

Co je to Glycerin? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Glycerin

Glycerin neboli glycerol je organická sloučenina, bezbarvá tekutina bez zápachu, která se vyskytuje v přírodních tucích. Chutná sladce. V potravinářství se používá jako sladidlo, ale jen v minimálním množství, protože je mírně jedovatý. Jeho hlavní využití je v kosmetickém průmyslu jako přísada do mýdel, krémů nebo zubních past. Používá se i jako přísada do výbušnin.

Význam slova, termín, co je to Glycerin? Definice odborného termínu, slova Glycerin. Co znamená pojem Glycerin z kategorie Chemie?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Glycerin? Potom se o definici podělte s kolegy na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Glycerin je v sekci Chemie

Co znamená pojem Glycerin? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Glycerol neboli glycerín, systematickým názvem propan-1,2,3-triol, je hygroskopická bezbarvá viskózní kapalina bez zápachu, sladké chuti. Je důležitou organickou sloučeninou, neboť je ve formě svých esterů součástí tuků.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: wiki, informace, význam pojmu, přesný význam, formulace, termín, přesný výraz, Chemie, význam slova, slovník, heslo, synonymum, popis, význam, slovo

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Glycerin? resp. jaký je význam slova Glycerin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glycerin, odpověď na dotaz co je to Glycerin?. Víte např. kdo to je Parsifal? Znáte a víte kdo je Donald Trump? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Chemie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.