Co je to?
Odborný výraz, definice slova Glukóza. Co znamená pojem Glukóza z kategorie Chemie?

Co je to Glukóza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Glukóza?

Glukóza neboli hroznový či krevní cukr je monosacharid, který v lidském těle funguje jako základní zdroj energie.

Význam slova, termín, co je to Glukóza? Odborný výraz, definice slova Glukóza. Co znamená pojem Glukóza z kategorie Chemie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Glukóza? Pak se o ní podělte s blízkými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Glukóza je v kategorii Chemie

Klíčová slova: význam, Chemie, Chemie, význam slova, pojem, heslo, co znamená, přesný význam, vysvětlení, formulace, co to je, Glukóza, informace, slovník, definice, slovo

Ve Wikipedii se o termínu Glukóza píše následující

Glukóza (dříve běžně glukosa) (z řec. γλυκύς, tj. glykys, česky sladký nebo γλευκος, gleukos, česky mošt, sladké víno), v běžné řeči označovaná jako hroznový cukr nebo krevní cukr, je jedním z monosacharidů ze skupiny aldohexóz. V chemických vzorcích oligosacharidů a polysacharidů se značí symbolem Glc. V čistém stavu je glukosa bílá krystalická látka sladké chuti. V přírodě běžná konformace glukózy je D-glukóza, která stáčí polarizované světlo doprava, odtud pochází její staré označení dextróza, které se doposud běžně používá v lékařské literatuře.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Glukóza? resp. co přesně označuje termín Glukóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glukóza, odpověď na dotaz co je to Glukóza?. Víte např. kdo to je Vojvoda Krok? Znáte a víte kdo je Drzoun? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Glukóza hledat i v jiných kategoriích (než Chemie) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.