Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Elektrolyt. Co znamená pojem Elektrolyt z kategorie Chemie?

Co to je Elektrolyt? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Elektrolyt?

Elektrolyt může být roztok nebo tavenina, která vede elektrický proud. Proud se zde nepřenáší jako u kovů prostřednictvím elektronů, ale pomocí iontů. Ty jsou však větší a mají menší pohyblivost, proto se elektrolyty vyznačují nižší vodivostí ve srovnání s kovy.
Elektrolyty vznikají především při rozpouštění iontových sloučenin v polárních rozpouštědlech.

Význam slova, termín, co je to Elektrolyt? Odborný termín, výraz, slovo Elektrolyt. Co znamená pojem Elektrolyt z kategorie Chemie?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Elektrolyt je v kategorii Chemie

Klíčová slova: slovník, wiki, Chemie, význam, přesný význam, popis, synonymum, slovo, termín, vysvětlení, formulace, informace, přesný výraz, definice, význam pojmu, heslo

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Elektrolyt? resp. jaký je význam pojmu Elektrolyt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektrolyt, odpověď na dotaz co je to Elektrolyt?. Víte např. kdo to je Klempíř? Znáte a víte kdo je Karel Zich? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Chemie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.