Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Elektrolyt. Co znamená pojem Elektrolyt z kategorie Chemie?

Co to je Elektrolyt? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Elektrolyt?

Elektrolyt může být roztok nebo tavenina, která vede elektrický proud. Proud se zde nepřenáší jako u kovů prostřednictvím elektronů, ale pomocí iontů. Ty jsou však větší a mají menší pohyblivost, proto se elektrolyty vyznačují nižší vodivostí ve srovnání s kovy.
Elektrolyty vznikají především při rozpouštění iontových sloučenin v polárních rozpouštědlech.

Význam slova, termín, co je to Elektrolyt? Odborný termín, výraz, slovo Elektrolyt. Co znamená pojem Elektrolyt z kategorie Chemie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Elektrolyt s kolegy na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Elektrolyt se nachází v kategorii Chemie

Klíčová slova: informace, slovo, definice, slovník, co to je, synonymum, význam pojmu, co znamená, Elektrolyt, popis, Chemie, termín, wiki, Elektrolyt, formulace, heslo

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Elektrolyt? resp. jaká je definice slova Elektrolyt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektrolyt, odpověď na dotaz co je to Elektrolyt?. Víte např. kdo to je Aleš Háma? Znáte a víte kdo je Karel Zich? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Chemie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.