Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Efedrin. Co znamená pojem Efedrin z kategorie Chemie?

Co to je Efedrin? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Efedrin

Efedrin je druh alkaloidu, který se využívá v lékařství. Vyrábí se z tropického keře chvojníku a dříve byl využíván k výrobě tablet používaných při léčení astmatu, chřipky, narkolepsie, jako přípravek proti nízkému tlaku a pomoc při hubnutí.
Efedrin je také základem pro výrobu pervitinu. Po požití se účinky dostavují během hodiny, dochází ke zvýšení krevního tlaku, nadměrnému pocení, střídají se pocity horka a chladu, přichází třes a bušení srdce, podrážděnost, ale zlepšují se fyzické schopnosti, člověk má více energie a přicházejí příjemné pocity. Pravidelné užívání vede k návyku a závislostem, vyšší dávky mohou být příčinou infarktu. U sportovců je efedrin na dopingové listině.

Význam slova, termín, co je to Efedrin? Odborný termín, výraz, slovo Efedrin. Co znamená pojem Efedrin z kategorie Chemie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Efedrin? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Efedrin se nachází v kategorii Chemie

Klíčová slova: přesný výraz, co to je, pojem, slovo, slovník, heslo, informace, význam, vysvětlení, Chemie, Efedrin, Chemie, přesný význam, význam pojmu, Efedrin, synonymum

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Efedrin? resp. co se skrývá pod slovem Efedrin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Efedrin, odpověď na dotaz co je to Efedrin?. Víte např. kdo to je Kněz? Znáte a víte kdo je Tomáš Kašpar? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Chemie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.