Co je to?
Definice odborného termínu, slova Cholesterol. Co znamená pojem Cholesterol z kategorie Chemie?

Co je to Cholesterol? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Cholesterol

Cholesterol se řadí mezi steroidy. Je to látka, která je v lidském těle nezbytná pro tvorbu vitamínu D, hormonů a také pro zpracování tuků. Vysoká koncentrace cholesterolu v cévách představuje značné zdravotní riziko. Cholesterol si jednak tělo vytváří samo (endogenní cholesterol) a jednak ho přijímá z potravy (exogenní cholesterol).

Význam slova, termín, co je to Cholesterol? Definice odborného termínu, slova Cholesterol. Co znamená pojem Cholesterol z kategorie Chemie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici slova Cholesterol můžete sdílet se známými na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Cholesterol je v sekci Chemie

Co znamená pojem Cholesterol? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Cholesterol je steroidní látka přítomná v lidském těle i v těle mnoha dalších živočichů (jako je hmyz, korýši či někteří měkkýši), výjiměčně i u dalších organizmů (např. u některých jednoduchých hub nebo u mykobakterií, v menším zastoupení i u rostlin).
Cholesterol pomáhá tělu zpracovávat tuky, je také důležitý při tvorbě buněčných membrán. Je potřeba pro tvorbu hormonů a vitamínu D. Příliš vysoká koncentrace v krvi však nese pro organismus zdravotní rizika, především onemocnění srdce.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Klíčová slova: co znamená, vysvětlení, termín, přesný význam, popis, definice, Chemie, slovo, wiki, co to je, slovník, význam slova, Chemie, synonymum, Cholesterol

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Cholesterol? resp. co znamená slovo Cholesterol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cholesterol, odpověď na dotaz co je to Cholesterol?. Víte např. kdo to je Patriarcha? Znáte a víte kdo je Láma? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Chemie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.