Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Amoniak. Co znamená pojem Amoniak z kategorie Chemie?

Co to je Amoniak? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Amoniak

Amoniak neboli čpavek je zásaditý bezbarvý a štiplavý plyn. Jedná se o jedovatou a nebezpečnou látku, která poškozuje sliznici dýchacích cest. Vzniká jako produkt reakce silných hydroxidů a amonných solí, vyskytuje se přirozeně v přírodě a vyrábí se i průmyslově. Amoniak se velmi dobře rozpouští ve vodě.
V přírodě vzniká při rozkladu organických zbytků a výměšků různých živočichů, v nepatrném množství ho obsahuje i zemská atmosféra. V kapalné podobě se využívá k chlazení nebo jako rozpouštědlo. Je nezbytným činitelem při výrobě výbušnin, barviv, hnojiv a kyseliny dusičné.

Význam slova, termín, co je to Amoniak? Odborný termín, výraz, slovo Amoniak. Co znamená pojem Amoniak z kategorie Chemie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Amoniak s vašimi kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Amoniak je v kategorii Chemie

Klíčová slova: Chemie, Chemie, Amoniak, vysvětlení, definice, význam slova, co to je, přesný výraz, přesný význam, slovník, Amoniak, význam pojmu, pojem, informace, význam, formulace

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Amoniak? resp. co je to Amoniak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amoniak, odpověď na dotaz co je to Amoniak?. Víte např. kdo to je John Vanhara? Znáte a víte kdo je Hobit? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Amoniak i v jiných kategoriích (než Chemie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.