Co je to?
Definice výrazu Zvratné sloveso. Co znamená odborný pojem Zvratné sloveso z kategorie Český jazyk?

Co to je Zvratné sloveso? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Zvratné sloveso

Zvratné sloveso je typ slovesa, který se vyskytuje jak v českém jazyce, tak v dalších řečech. Jedná se o takové sloveso, které je tvořeno plnovýznamovým slovesem a zvratným zájmenem se nebo si, někdy také tvarem sebou.
Zvratné sloveso může být vlastní. V tom případě se pomocí zvratného zájmena děj obrací na původce tohoto děje. Další zvratná slovesa jsou reciproční, která se týkají současně dvou subjektů. Reflexiva tantum jsou taková slovesa, u nichž je použití se nebo si nutné.

Význam slova, termín, co je to Zvratné sloveso? Definice výrazu Zvratné sloveso. Co znamená odborný pojem Zvratné sloveso z kategorie Český jazyk?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Zvratné sloveso? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Zvratné sloveso je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: význam, slovník, Český jazyk, termín, synonymum, Zvratné sloveso, pojem, slovo, přesný význam, co znamená, wiki, heslo, formulace, vysvětlení, popis, informace

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Zvratné sloveso? resp. jaká je definice termínu Zvratné sloveso? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zvratné sloveso, odpověď na dotaz co je to Zvratné sloveso?. Víte např. kdo to je Herobrine? Znáte a víte kdo je Friedrich Nietzsche? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Zvratné sloveso hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.