Co je to?
Definice výrazu Větný člen. Co znamená odborný pojem Větný člen z kategorie Český jazyk?

Co to je Větný člen? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Větný člen?

Větný člen je v syntaxi jazyka (nauce o stavbě vět a vztazích mezi slovy ve větě) základní stavební jednotkou věty. Větným členem může být pouze plnovýznamové slovo (slovní druhy od podstatných jmen po příslovce; předložky jsou součástí větného členu pouze ve spojení s podstatným jménem). Větné členy dělíme na základní (podmět, přísudek) a rozvíjející (přívlastek, příslovečné určení, předmět, doplněk).

Význam slova, termín, co je to Větný člen? Definice výrazu Větný člen. Co znamená odborný pojem Větný člen z kategorie Český jazyk?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Větný člen můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Větný člen je v sekci Český jazyk

Klíčová slova: informace, co to je, přesný výraz, termín, pojem, význam, význam slova, heslo, definice, slovník, Český jazyk, význam pojmu, popis, co znamená, slovo, přesný význam

Co znamená pojem Větný člen? Výraz, definice slova z Wikipedie

Větný člen je nejmenší jednotka větné struktury. Pozná se podle toho, že se dá ve větě přesunout jen jako celek. Slova se mluvnicky spojují ve věty, stávají se větnými členy a tvoří mluvnickou výstavbu věty. Větným členem se stává každé plnovýznamové slovo, které vstoupí do věty a získá tak svoji větnou funkci. Větný člen může být rozvíjen dalšími větnými členy.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Větný člen? resp. jaká je definice termínu Větný člen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Větný člen, odpověď na dotaz co je to Větný člen?. Víte např. kdo to je Imbecil? Znáte a víte kdo je Daniel Nekonečný? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.