Co je to?
Definice odborného termínu, slova Uherský rok. Co znamená pojem Uherský rok z kategorie Český jazyk?

Co je to Uherský rok? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Uherský rok?

Uherský rok je sice zdánlivě časový údaj, ale existuje pouze jako slovní spojení a z hlediska určení času nemá fyzikální význam. Lze ho vysvětlit jako jednou za dlouhou dobu, zřídkakdy, popřípadě pro vyjádření nevíry v to, že se něco stane.
Turecký rok se používá od 17. století, kdy probíhaly turecké války. Uherští vojáci do nich byli verbováni na určitou dobu, ta se však po uplynutí vždy prodlužovala odkládala na neurčito.

Význam slova, termín, co je to Uherský rok? Definice odborného termínu, slova Uherský rok. Co znamená pojem Uherský rok z kategorie Český jazyk?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Uherský rok? Pak se o ní podělte s blízkými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Uherský rok patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: definice, co znamená, přesný výraz, termín, synonymum, slovo, vysvětlení, heslo, slovník, význam pojmu, Český jazyk, význam slova, přesný význam, význam, Uherský rok, formulace

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Uherský rok? resp. jaký je význam pojmu Uherský rok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Uherský rok, odpověď na dotaz co je to Uherský rok?. Víte např. kdo to je Kanovník? Znáte a víte kdo je Věra Špinarová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Český jazyk). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?