Co je to?
Definice výrazu Synonymum. Co znamená odborný pojem Synonymum z kategorie Český jazyk?

Co to je Synonymum? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Synonymum?

Slova, případně slovní spojení se stejným nebo velice podobným významem, například hezký - pěkný. Shodný význam vlastnosti nebo jevu je vyjádřen trochu jinak a dá se podle potřeby v rozhovoru nebo textu vzájemně zaměňovat. Možnost záměny slov ovšem závisí na obsahových souvislostech, protože některá synonyma jsou si sice významově hodně podobná, ale nejsou úplně stejná.

Význam slova, termín, co je to Synonymum? Definice výrazu Synonymum. Co znamená odborný pojem Synonymum z kategorie Český jazyk?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Synonymum s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Synonymum se nachází v sekci Český jazyk

Co znamená pojem Synonymum? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Synonyma též slova souznačná, jsou slova nebo slovní spojení se vzájemně stejným nebo podobným významem, která lze za určitých okolností zaměňovat. Dodávají jazyku bohatství, umožňují jemné odstínění významů v závislosti na kontextovém a stylistickém zabarvení. Pokud k jednomu jevu existuje více synonymních výrazů, vytvářejí tzv. synonymickou řadu. Za jádro takové řady se považuje nejvíce stylisticky i emocionálně neutrální výraz.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: synonymum, význam slova, pojem, informace, Český jazyk, přesný výraz, definice, význam pojmu, termín, vysvětlení, heslo, Synonymum, wiki, Český jazyk, formulace

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Synonymum? resp. jaký je přesný význam slova Synonymum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Synonymum, odpověď na dotaz co je to Synonymum?. Víte např. kdo to je Šaman? Znáte a víte kdo je Soudce? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.