Co je to?
Definice výrazu Synonymum. Co znamená odborný pojem Synonymum z kategorie Český jazyk?

Co to je Synonymum? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Synonymum

Slova, případně slovní spojení se stejným nebo velice podobným významem, například hezký - pěkný. Shodný význam vlastnosti nebo jevu je vyjádřen trochu jinak a dá se podle potřeby v rozhovoru nebo textu vzájemně zaměňovat. Možnost záměny slov ovšem závisí na obsahových souvislostech, protože některá synonyma jsou si sice významově hodně podobná, ale nejsou úplně stejná.

Význam slova, termín, co je to Synonymum? Definice výrazu Synonymum. Co znamená odborný pojem Synonymum z kategorie Český jazyk?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text (Synonymum) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Synonymum patří do sekce Český jazyk

Co znamená pojem Synonymum? Definice slova, termínu z Wikipedie

Synonyma též slova souznačná, jsou slova nebo slovní spojení se vzájemně stejným nebo podobným významem, která lze za určitých okolností zaměňovat. Dodávají jazyku bohatství, umožňují jemné odstínění významů v závislosti na kontextovém a stylistickém zabarvení. Pokud k jednomu jevu existuje více synonymních výrazů, vytvářejí tzv. synonymickou řadu. Za jádro takové řady se považuje nejvíce stylisticky i emocionálně neutrální výraz.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Klíčová slova: slovo, co to je, přesný význam, slovník, co znamená, Synonymum, význam, přesný výraz, synonymum, popis, heslo, Český jazyk, termín, Český jazyk, definice

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená Synonymum? resp. jaká je definice slova Synonymum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Synonymum, odpověď na dotaz co je to Synonymum?. Víte např. kdo to je Šaman? Znáte a víte kdo je Soudce? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Český jazyk). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.