Co je to?
Odborný výraz, definice slova Spojka. Co znamená pojem Spojka z kategorie Český jazyk?

Co je to Spojka? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Spojka?

Spojka odděluje nebo spojuje věty či souvětí. Spojka je neohebným slovním druhem. Určuje poměr mezi větami. Rozlišují se spojky souřadící a podřadící.
Souřadící spojky spojují hlavní věty v poměru souřadném. Patří sem spojky slučovací, odporovací, stupňovací, vylučovací, příčinné, důsledkové. Podřadící spojky spojují věty hlavní a věty vedlejší. Spojka není větný člen, ale je součástí větného členu. V textu je často vložena prostřednictvím čárky.

Význam slova, termín, co je to Spojka? Odborný výraz, definice slova Spojka. Co znamená pojem Spojka z kategorie Český jazyk?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Spojka) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Spojka patří do kategorie Český jazyk

Klíčová slova: Spojka, wiki, slovník, popis, co to je, význam pojmu, význam, Český jazyk, termín, synonymum, co znamená, přesný výraz, Spojka, pojem, informace, Český jazyk

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Spojka?

Spojka (konjunkce; lat. conjunctio) je neohebný slovní druh, který spojuje větné členy nebo věty. Spojky vyjadřují mluvnický a významový poměr vět nebo členů. Rozlišují se spojky souřadicí a podřadicí.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Spojka? resp. jaký je význam pojmu Spojka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spojka, odpověď na dotaz co je to Spojka?. Víte např. kdo to je Buzerant? Znáte a víte kdo je Barytonista? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Český jazyk. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.