Co je to?
Definice výrazu Souznačné slovo. Co znamená odborný pojem Souznačné slovo z kategorie Český jazyk?

Co to je Souznačné slovo? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Souznačné slovo

Souznačné slovo čili synonymum je označení pro slovo nebo spojení, které má stejný nebo podobný význam. Souznačná slova lze většinou zaměňovat. Souznačná slova jsou bohatstvím jazyka, umožňují upřesňovat a zabarvovat výrazy.
Souznačná slova mohou být úplná nebo neúplná. Úplná souznačná slova je možno zcela zaměňovat ve všech situacích, neúplná souznačná slova lze zaměnit pouze v určitých souvislostech. Jejich významy jsou si jen blízké.

Význam slova, termín, co je to Souznačné slovo? Definice výrazu Souznačné slovo. Co znamená odborný pojem Souznačné slovo z kategorie Český jazyk?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Souznačné slovo je v sekci Český jazyk

Klíčová slova: Souznačné slovo, co to je, definice, význam, wiki, popis, přesný význam, synonymum, pojem, Český jazyk, termín, význam slova, význam pojmu, co znamená, heslo, vysvětlení

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Souznačné slovo? resp. jaký je význam slova Souznačné slovo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Souznačné slovo, odpověď na dotaz co je to Souznačné slovo?. Víte např. kdo to je Probošt? Znáte a víte kdo je Podiatr? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Souznačné slovo hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?