Co je to?
Definice odborného termínu, slova Souvětí. Co znamená pojem Souvětí z kategorie Český jazyk?

Co je to Souvětí? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Souvětí?

Souvětí je název pro spojení dvou nebo více vět do jednoho, vyššího celku. Věty v souvětí jsou buď hlavní, nebo vedlejší. Hlavní věty jsou v mluvnici nezávislé na jiných větách a není možní se na ně jinými větami dotázat. Věty vedlejší na jiných větách závisí.
Pokud souvětí obsahuje alespoň dvě navzájem na sobě nezávislé hlavní věty, nazývá se souvětí souřadné, jestliže však obsahuje pouze jednu hlavní větu a věty vedlejší, jedná se o souvětí podřadné. Věty jsou k sobě připojeny pomocí spojek, zájmen nebo příslovcí.

Význam slova, termín, co je to Souvětí? Definice odborného termínu, slova Souvětí. Co znamená pojem Souvětí z kategorie Český jazyk?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Souvětí? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Souvětí je v sekci Český jazyk

Klíčová slova: popis, co znamená, význam, heslo, slovník, formulace, přesný význam, wiki, přesný výraz, co to je, pojem, popis, termín, synonymum, definice

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Souvětí? resp. co znamená slovo Souvětí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Souvětí, odpověď na dotaz co je to Souvětí?. Víte např. kdo to je Pat a Mat? Znáte a víte kdo je Savec? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Český jazyk. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.