Co je to?
Odborný výraz, definice slova Souřadné slovo. Co znamená pojem Souřadné slovo z kategorie Český jazyk?

Co je to Souřadné slovo? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Souřadné slovo

Souřadné slovo je slovo příbuzného významu, které patří k jednomu společnému nadřazenému pojmu. Jedná se o jazykovědný termín. Jazykověda označuje z hlediska syntaxe souřadná slova jako prvky, které jsou spolu spojeny, ale nejsou na sobě závislé ani významem, ani gramaticky.
Souřadná slova jsou i stejně platná a jsou schopna existovat zcela samostatně. Mohou být také dále rozvíjena. Opakem souřadného slova je pak slovo podřadné.

Význam slova, termín, co je to Souřadné slovo? Odborný výraz, definice slova Souřadné slovo. Co znamená pojem Souřadné slovo z kategorie Český jazyk?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Souřadné slovo sdílet s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Souřadné slovo je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: popis, co to je, Souřadné slovo, formulace, Český jazyk, wiki, co znamená, význam slova, heslo, definice, význam, přesný výraz, vysvětlení, význam pojmu, slovník

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Souřadné slovo? resp. jaká je definice termínu Souřadné slovo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Souřadné slovo, odpověď na dotaz co je to Souřadné slovo?. Víte např. kdo to je Margaret Thatcherová? Znáte a víte kdo je Dorian Gray? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Český jazyk Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?