Co je to?
Odborný výraz, definice slova Souřadné slovo. Co znamená pojem Souřadné slovo z kategorie Český jazyk?

Co je to Souřadné slovo? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Souřadné slovo?

Souřadné slovo je slovo příbuzného významu, které patří k jednomu společnému nadřazenému pojmu. Jedná se o jazykovědný termín. Jazykověda označuje z hlediska syntaxe souřadná slova jako prvky, které jsou spolu spojeny, ale nejsou na sobě závislé ani významem, ani gramaticky.
Souřadná slova jsou i stejně platná a jsou schopna existovat zcela samostatně. Mohou být také dále rozvíjena. Opakem souřadného slova je pak slovo podřadné.

Význam slova, termín, co je to Souřadné slovo? Odborný výraz, definice slova Souřadné slovo. Co znamená pojem Souřadné slovo z kategorie Český jazyk?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Souřadné slovo doporučujeme sdílet s kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Souřadné slovo se nachází v sekci Český jazyk

Klíčová slova: informace, definice, Český jazyk, Český jazyk, co to je, Souřadné slovo, význam slova, význam, wiki, termín, přesný výraz, formulace, Souřadné slovo, význam pojmu, synonymum, co znamená

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Souřadné slovo? resp. co znamená Souřadné slovo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Souřadné slovo, odpověď na dotaz co je to Souřadné slovo?. Víte např. kdo to je Roman Šebrle? Znáte a víte kdo je Věra Jourová? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Souřadné slovo v jiné sekci než Český jazyk. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?