Co je to?
Definice odborného termínu, slova Slang. Co znamená pojem Slang z kategorie Český jazyk?

Co je to Slang? Význam slova

Co znamená termín Slang? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Slang patří do nespisovné části jazyka. Jedná se o mluvu skupiny nebo společenství, které je spjato profesně nebo zájmově. Slang má slovní zásobu pro takovou skupinu charakteristickou a může být pro ostatní částečně nesrozumitelný.
Od spisovného jazyka se slang odlišuje právě slovní zásobou. Existuje více druhů slangu - profesní slang, který zahrnuje nespisovné odborné termíny, slang zájmových skupin, např. vojenský, studentský apod., popř. argot – mluvu kriminálníků, které by neměli rozumět nezasvěcení.

Význam slova, termín, co je to Slang? Definice odborného termínu, slova Slang. Co znamená pojem Slang z kategorie Český jazyk?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Slang je v sekci Český jazyk

Klíčová slova: význam pojmu, význam slova, Český jazyk, definice, co znamená, formulace, slovo, Český jazyk, význam, heslo, co to je, synonymum, wiki, termín, přesný výraz, vysvětlení

Co znamená pojem Slang? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Slang je nespisovný útvar jazyka, který je charakteristický pro mluvčí náležející k určité zájmové nebo profesní skupině. Rozdíly oproti spisovnému jazyku spočívají především ve slovní zásobě.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Slang? resp. co označuje slovo Slang? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Slang, odpověď na dotaz co je to Slang?. Víte např. kdo to je Asociál? Znáte a víte kdo je Helena Štáchová? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Slang hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.