Co je to?
Definice odborného termínu, slova Slang. Co znamená pojem Slang z kategorie Český jazyk?

Co je to Slang? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Slang

Slang patří do nespisovné části jazyka. Jedná se o mluvu skupiny nebo společenství, které je spjato profesně nebo zájmově. Slang má slovní zásobu pro takovou skupinu charakteristickou a může být pro ostatní částečně nesrozumitelný.
Od spisovného jazyka se slang odlišuje právě slovní zásobou. Existuje více druhů slangu - profesní slang, který zahrnuje nespisovné odborné termíny, slang zájmových skupin, např. vojenský, studentský apod., popř. argot – mluvu kriminálníků, které by neměli rozumět nezasvěcení.


Co je to Slang? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Slang. Co znamená pojem Slang z kategorie Český jazyk?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Slang sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Slang patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: definice, terminologie, vysvětlení, definice pojmu, přesný výraz, formulace, heslo, wiki, význam slova, význam pojmu, popis, názvosloví, co je to Slang?, přesný význam, Český jazyk, pojem, termín, informace


Pojem Slang je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Slang?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Slang je nespisovný útvar jazyka, který je charakteristický pro mluvčí náležející k určité zájmové nebo profesní skupině. Rozdíly oproti spisovnému jazyku spočívají především ve slovní zásobě.

Zkuste zjistit více informací o slovu Slang v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Slang ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Slang ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Slang ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Slang na Youtube

Zkusit najít výraz Slang ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Slang ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Slang například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Slang? resp. jaká je definice termínu Slang? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Slang, odpověď na dotaz co je to Slang?. Víte např. kdo to je Arnold Schwarzenegger? Znáte a víte kdo je Jiří Šlitr? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Slang hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.