Co je to?
Definice odborného termínu, slova Slang. Co znamená pojem Slang z kategorie Český jazyk?

Co je to Slang? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Slang

Slang patří do nespisovné části jazyka. Jedná se o mluvu skupiny nebo společenství, které je spjato profesně nebo zájmově. Slang má slovní zásobu pro takovou skupinu charakteristickou a může být pro ostatní částečně nesrozumitelný.
Od spisovného jazyka se slang odlišuje právě slovní zásobou. Existuje více druhů slangu - profesní slang, který zahrnuje nespisovné odborné termíny, slang zájmových skupin, např. vojenský, studentský apod., popř. argot – mluvu kriminálníků, které by neměli rozumět nezasvěcení.

Význam slova, termín, co je to Slang? Definice odborného termínu, slova Slang. Co znamená pojem Slang z kategorie Český jazyk?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Slang? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Slang patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: definice, termín, informace, popis, slovo, co znamená, vysvětlení, přesný význam, heslo, význam pojmu, co to je, slovník, Slang, Slang, význam slova, wiki

Wikipedie píše o slovu Slang?

Slang je nespisovný útvar jazyka, který je charakteristický pro mluvčí náležející k určité zájmové nebo profesní skupině. Rozdíly oproti spisovnému jazyku spočívají především ve slovní zásobě.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Slang? resp. co znamená Slang? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Slang, odpověď na dotaz co je to Slang?. Víte např. kdo to je Karel Černoch? Znáte a víte kdo je Helena Štáchová? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Český jazyk). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.