Co je to?
Výraz, termín, definice slova Slabika. Co znamená odborný pojem Slabika z kategorie Český jazyk?

Co je to Slabika? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Slabika?

Slabika (latinsky sylaba) je část slova, která se skládá z určitého počtu hlásek, častá je kombinace jedné souhlásky a jedné samohlásky. Slabiky mohou být otevřené (končící na samohlásku) nebo uzavřené (končící na souhlásku). Slova mohou být jednoslabičná nebo víceslabičná.

Význam slova, termín, co je to Slabika? Výraz, termín, definice slova Slabika. Co znamená odborný pojem Slabika z kategorie Český jazyk?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Slabika je v sekci Český jazyk

Klíčová slova: pojem, wiki, synonymum, Český jazyk, Slabika, význam pojmu, heslo, termín, popis, význam slova, informace, vysvětlení, formulace, slovo, Slabika, význam

Co znamená pojem Slabika? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Slabika je nejmenší organizační jednotka řeči, kterou vyslovujeme, část slova vyslovená jedním nárazem dechového proudu. Např. po-le- slovo vyslovujeme ne po hláskách, ale po slabikách. Slabika je tvořena jádrem, které obvykle bývá ohraničeno svahy. Slova mohou být bezslabičná (splývají se slabikou sousedního slova), jednoslabičná nebo víceslabičná. Jednotkou délky, trvání slabiky je mora.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Slabika? resp. co znamená Slabika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Slabika, odpověď na dotaz co je to Slabika?. Víte např. kdo to je Sergey Brin? Znáte a víte kdo je Dramatik? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Český jazyk. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.