Co je to?
Výraz, termín, definice slova Slabika. Co znamená odborný pojem Slabika z kategorie Český jazyk?

Co je to Slabika? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Slabika?

Slabika (latinsky sylaba) je část slova, která se skládá z určitého počtu hlásek, častá je kombinace jedné souhlásky a jedné samohlásky. Slabiky mohou být otevřené (končící na samohlásku) nebo uzavřené (končící na souhlásku). Slova mohou být jednoslabičná nebo víceslabičná.

Význam slova, termín, co je to Slabika? Výraz, termín, definice slova Slabika. Co znamená odborný pojem Slabika z kategorie Český jazyk?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Slabika s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Slabika se nachází v sekci Český jazyk

Klíčová slova: Slabika, heslo, Český jazyk, přesný význam, co to je, přesný výraz, vysvětlení, Slabika, Český jazyk, synonymum, co znamená, informace, formulace, popis, termín, slovo

Co označuje termín Slabika? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Slabika je nejmenší organizační jednotka řeči, kterou vyslovujeme, část slova vyslovená jedním nárazem dechového proudu. Např. po-le- slovo vyslovujeme ne po hláskách, ale po slabikách. Slabika je tvořena jádrem, které obvykle bývá ohraničeno svahy. Slova mohou být bezslabičná (splývají se slabikou sousedního slova), jednoslabičná nebo víceslabičná. Jednotkou délky, trvání slabiky je mora.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Slabika? resp. co označuje slovo Slabika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Slabika, odpověď na dotaz co je to Slabika?. Víte např. kdo to je Archeolog? Znáte a víte kdo je Dramatik? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Český jazyk. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.