Co je to?
Definice výrazu Sarkasmus. Co znamená odborný pojem Sarkasmus z kategorie Český jazyk?

Co to je Sarkasmus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Sarkasmus?

Jako sarkasmus se v českém jazyce označuje specificky kousavá řeč, která může být zraňující. Obvykle vyjadřuje i jisté pohrdání. Sarkasmus má za cíl přerušit komunikaci nebo jí dále odmítat. Sarkastické využití slova se v psaném textu může označovat uvozovkami. Sarkasmus se může používat pouze v určité situaci nebo souvislosti.

Význam slova, termín, co je to Sarkasmus? Definice výrazu Sarkasmus. Co znamená odborný pojem Sarkasmus z kategorie Český jazyk?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Sarkasmus sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Sarkasmus patří do sekce Český jazyk

Co znamená pojem Sarkasmus? Definice slova, termínu z Wikipedie

Sarkasmus (řec. doslova „řezání do masa“) označuje kousavou, zraňující řeč, obvykle vyjadřující i jisté pohrdání. Na rozdíl od ironie, která se dovolává porozumění, chce být pochopena, sarkasmus spíše komunikaci přerušuje a odmítá. K sarkasmu patří kus cynismu, zmírněného jen tím, že se k někomu obrací a vyslovuje.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: slovník, heslo, význam slova, synonymum, co to je, Český jazyk, přesný výraz, význam pojmu, wiki, Český jazyk, Sarkasmus, popis, termín, informace, definice

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je přesný význam slova Sarkasmus? resp. co to je Sarkasmus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sarkasmus, odpověď na dotaz co je to Sarkasmus?. Víte např. kdo to je Bazilišek? Znáte a víte kdo je Geolog? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Český jazyk). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde