Co je to?
Definice výrazu Sarkasmus. Co znamená odborný pojem Sarkasmus z kategorie Český jazyk?

Co to je Sarkasmus? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Sarkasmus?

Jako sarkasmus se v českém jazyce označuje specificky kousavá řeč, která může být zraňující. Obvykle vyjadřuje i jisté pohrdání. Sarkasmus má za cíl přerušit komunikaci nebo jí dále odmítat. Sarkastické využití slova se v psaném textu může označovat uvozovkami. Sarkasmus se může používat pouze v určité situaci nebo souvislosti.

Význam slova, termín, co je to Sarkasmus? Definice výrazu Sarkasmus. Co znamená odborný pojem Sarkasmus z kategorie Český jazyk?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte text pojmu Sarkasmus s partnery, kolegy a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Sarkasmus se nachází v sekci Český jazyk

Co znamená pojem Sarkasmus? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Sarkasmus (řec. doslova „řezání do masa“) označuje kousavou, zraňující řeč, obvykle vyjadřující i jisté pohrdání. Na rozdíl od ironie, která se dovolává porozumění, chce být pochopena, sarkasmus spíše komunikaci přerušuje a odmítá. K sarkasmu patří kus cynismu, zmírněného jen tím, že se k někomu obrací a vyslovuje.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Klíčová slova: slovo, přesný význam, definice, Sarkasmus, popis, přesný výraz, termín, synonymum, slovník, co to je, co znamená, formulace, informace, popis, význam pojmu

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená Sarkasmus? resp. jaká je definice slova Sarkasmus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sarkasmus, odpověď na dotaz co je to Sarkasmus?. Víte např. kdo to je Bazilišek? Znáte a víte kdo je Geolog? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Sarkasmus hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk) Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde