Co je to?
Definice výrazu Sarkasmus. Co znamená odborný pojem Sarkasmus z kategorie Český jazyk?

Co to je Sarkasmus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Sarkasmus

Jako sarkasmus se v českém jazyce označuje specificky kousavá řeč, která může být zraňující. Obvykle vyjadřuje i jisté pohrdání. Sarkasmus má za cíl přerušit komunikaci nebo jí dále odmítat. Sarkastické využití slova se v psaném textu může označovat uvozovkami. Sarkasmus se může používat pouze v určité situaci nebo souvislosti.

Význam slova, termín, co je to Sarkasmus? Definice výrazu Sarkasmus. Co znamená odborný pojem Sarkasmus z kategorie Český jazyk?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici slova Sarkasmus můžete sdílet s kolegy na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Sarkasmus je v sekci Český jazyk

Co znamená pojem Sarkasmus? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Sarkasmus (řec. doslova „řezání do masa“) označuje kousavou, zraňující řeč, obvykle vyjadřující i jisté pohrdání. Na rozdíl od ironie, která se dovolává porozumění, chce být pochopena, sarkasmus spíše komunikaci přerušuje a odmítá. K sarkasmu patří kus cynismu, zmírněného jen tím, že se k někomu obrací a vyslovuje.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: přesný výraz, co to je, přesný význam, význam pojmu, informace, formulace, vysvětlení, synonymum, termín, význam, popis, pojem, co znamená

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Sarkasmus? resp. jaký je význam slova Sarkasmus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sarkasmus, odpověď na dotaz co je to Sarkasmus?. Víte např. kdo to je Bazilišek? Znáte a víte kdo je Geolog? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Sarkasmus v jiné sekci než Český jazyk. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde