Co je to?
Odborný výraz, definice slova Přirovnání. Co znamená pojem Přirovnání z kategorie Český jazyk?

Co je to Přirovnání? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Přirovnání

Přirovnání je užití jména pro označení na základě srovnání, kdy jsou si dva jevy nebo subjekty podobné. Přirovnání se používá pro zpestření projevu, rozmanitost řeči. Vyjádření s pomocí přirovnání je jasnější a zajímavější.
Lidská představivost zde má široké pole. Nejčastější způsob, jak vytvořit přirovnání, je použití částice jako. Často se využívá nadsázka, zveličování nebo expresivní výrazy (špinavý jako prase).

Význam slova, termín, co je to Přirovnání? Odborný výraz, definice slova Přirovnání. Co znamená pojem Přirovnání z kategorie Český jazyk?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Přirovnání? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Přirovnání je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: co znamená, význam, informace, vysvětlení, popis, termín, heslo, přesný výraz, význam pojmu, wiki, Český jazyk, pojem, definice, Přirovnání, slovník, formulace

Co označuje termín Přirovnání? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Přirovnání je pojmenování na základě srovnání, podobnosti dvou subjektů. Působí jako oživení projevu:,otevírá široké pole lidské představivosti a činí náš projev mnohem rozmanitější a zajímavější.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Přirovnání? resp. co se skrývá pod slovem Přirovnání? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přirovnání, odpověď na dotaz co je to Přirovnání?. Víte např. kdo to je Bedřich Smetana? Znáte a víte kdo je Impotent? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Přirovnání v jiné sekci než Český jazyk. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.