Co je to?
Definice odborného termínu, slova Přímá řeč. Co znamená pojem Přímá řeč z kategorie Český jazyk?

Co je to Přímá řeč? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Přímá řeč?

Přímá řeč je v textu doslovným přepisem toho, co někdo řekl. V umělecké literatuře se samozřejmě nejedná o doslovnou citaci, ale o to, co nějaké postavě přisuzujeme jako pronesený výrok. Přímá řeč je vždy v uvozovkách a buď před ní, nebo za ní bývá uvozovací věta, tedy doplňující informace o tom, kdo, kdy nebo proč daný výrok pronesl.

Význam slova, termín, co je to Přímá řeč? Definice odborného termínu, slova Přímá řeč. Co znamená pojem Přímá řeč z kategorie Český jazyk?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Přímá řeč s partnery, kolegy a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Přímá řeč je v kategorii Český jazyk

Co znamená pojem Přímá řeč? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Přímá řeč je literární figura, kterou tvoří jedna nebo několik vět vložených do vyprávění jako doslovný citát jiné osoby, než je vypravěč. Je uzavřena v uvozovkách a může být doprovozena uvozovací větou. Pokud uvozovací věta přímou řeč předchází, je oddělena dvojtečkou, pokud je do přímé řeči vložena, odděluje se z obou stran čárkou. Přímá řeč je samozřejmostí v divadelní hře, ve filmu atd.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: wiki, slovo, přesný význam, definice, význam, formulace, informace, popis, význam pojmu, Přímá řeč, přesný výraz, heslo, co znamená, synonymum, slovník

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Přímá řeč? resp. jaký je význam slova Přímá řeč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přímá řeč, odpověď na dotaz co je to Přímá řeč?. Víte např. kdo to je Violetta? Znáte a víte kdo je Alexandr Veliký? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Přímá řeč i v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.