Co je to?
Výraz, termín, definice slova Přídavné jméno. Co znamená odborný pojem Přídavné jméno z kategorie Český jazyk?

Co je to Přídavné jméno? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Přídavné jméno?

Přídavné jméno je ohebným slovním druhem, který označuje vlastnosti podstatných jmen. Přídavné jméno je možno skloňovat a stupňovat. Určuje se u nich rod, číslo a pád. Rozlišují se tři stupně míry vlastnosti.
Existují také přivlastňovací přídavná jména, která vyjadřují příslušnost nebo vlastnictví podstatného jména, které po přídavném jménu následuje. Přídavné jméno se může skloňovat podle dvou vzorů – tvrdého vzoru mladý a měkkého vzoru jarní. Přivlastňovací přídavná jména pak mají vzory otcův a matčin.

Výraz, termín, definice slova Přídavné jméno. Co znamená odborný pojem Přídavné jméno z kategorie Český jazyk?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Přídavné jméno můžete sdílet s kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Přídavné jméno se nachází v kategorii Český jazyk

Co znamená pojem Přídavné jméno? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Přídavné jméno (též adjektivum, z latinského nomen adiectivum < adiectum „to, co leží vedle“) je ohebný slovní druh, který označuje vlastnosti nebo vztahy podstatných jmen. V jazycích, které rozlišují rody, se přídavné jméno zpravidla shoduje s rodem podstatného jména, které rozvíjí. Ve větě mají nejčastěji funkci přívlastku shodného nebo doplňku.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: slovo, slovník, pojem, význam pojmu, formulace, synonymum, popis, Český jazyk, informace, význam slova, co to je, termín, přesný význam, heslo, popis

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice slova Přídavné jméno? resp. co znamená Přídavné jméno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přídavné jméno, odpověď na dotaz co je to Přídavné jméno?. Víte např. kdo to je Myslivec? Znáte a víte kdo je Alzheimer? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Přídavné jméno i v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.