Co je to?
Definice odborného termínu, slova Plurál. Co znamená pojem Plurál z kategorie Český jazyk?

Co je to Plurál? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Plurál?

Plurál čili množné číslo je jednou z gramatických kategorií. Množné číslo vypovídá o tom, že jde o více než jeden kus. Množné číslo se určuje u jmen i u sloves.
Plurál je latinské pojmenování pro množné číslo. Je možné setkat se s použitím množného čísla i v případě, že se jedná o jednu osobu – takovým příkladem plurálu je například vykání nebo onikání, které je vyjádřením určité úcty, užíván je také plurál majestaticus nebo autorský plurál.

Význam slova, termín, co je to Plurál? Definice odborného termínu, slova Plurál. Co znamená pojem Plurál z kategorie Český jazyk?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Plurál? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Plurál je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: synonymum, Český jazyk, definice, slovo, přesný význam, co to je, wiki, heslo, Plurál, význam, význam pojmu, informace, co znamená, Plurál, slovník, Český jazyk

Co označuje termín Plurál? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Množné číslo je varianta gramatická kategorie čísla, která označuje skutečnost, že se jedná o více než o jeden kus. Používá se jak u jmen (podstatné jméno, přídavné jméno, zájmeno), tak u sloves. Zvláštním případem množného čísla je dvojné číslo.
Standardním latinským označením množného čísla je termín plurál, který pochází z latinského plures a znamená více; zkratka je obvykle pl.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Plurál? resp. co znamená slovo Plurál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plurál, odpověď na dotaz co je to Plurál?. Víte např. kdo to je Vondroušová Markéta? Znáte a víte kdo je Jan Lucemburský? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Plurál v jiné sekci než Český jazyk. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.