Co je to?
Definice odborného termínu, slova Plurál. Co znamená pojem Plurál z kategorie Český jazyk?

Co je to Plurál? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Plurál

Plurál čili množné číslo je jednou z gramatických kategorií. Množné číslo vypovídá o tom, že jde o více než jeden kus. Množné číslo se určuje u jmen i u sloves.
Plurál je latinské pojmenování pro množné číslo. Je možné setkat se s použitím množného čísla i v případě, že se jedná o jednu osobu – takovým příkladem plurálu je například vykání nebo onikání, které je vyjádřením určité úcty, užíván je také plurál majestaticus nebo autorský plurál.

Význam slova, termín, co je to Plurál? Definice odborného termínu, slova Plurál. Co znamená pojem Plurál z kategorie Český jazyk?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici slova Plurál můžete sdílet s blízkými na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Plurál je v sekci Český jazyk

Co znamená pojem Plurál? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Množné číslo je varianta gramatická kategorie čísla, která označuje skutečnost, že se jedná o více než o jeden kus. Používá se jak u jmen (podstatné jméno, přídavné jméno, zájmeno), tak u sloves. Zvláštním případem množného čísla je dvojné číslo.
Standardním latinským označením množného čísla je termín plurál, který pochází z latinského plures a znamená více; zkratka je obvykle pl.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: formulace, co znamená, význam, význam pojmu, Český jazyk, pojem, slovník, heslo, vysvětlení, popis, význam slova, informace, popis, Český jazyk, termín

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Plurál? resp. jaký je význam slova Plurál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plurál, odpověď na dotaz co je to Plurál?. Víte např. kdo to je Eunuch? Znáte a víte kdo je Tomáš Ortel? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Plurál i v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.