Co je to?
Definice výrazu Odstavec. Co znamená odborný pojem Odstavec z kategorie Český jazyk?

Co to je Odstavec? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Odstavec

Odstavec je pojem označující část souvislého textu, která je od zbytku textu oddělena graficky. Odstavec se skládá z jedné nebo více vět, které tvoří uzavřený logický celek. Obvykle se používá bez nadpisu.
Důvodem pro používání odstavců je přehlednost a vyšší čitelnost textu. Odstavec musí vždy začínat na novém řádku. Odděluje se větší meziřádkovou mezerou nebo může být odsazen. Další možnosti použití odstavců nabízejí počítačové editory.

Význam slova, termín, co je to Odstavec? Definice výrazu Odstavec. Co znamená odborný pojem Odstavec z kategorie Český jazyk?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Odstavec sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Odstavec patří do sekce Český jazyk

Co znamená pojem Odstavec? Definice slova, termínu z Wikipedie

Odstavec je graficky oddělená část souvislého textu, obvykle bez nadpisu. Obsahuje jednu nebo více vět, které mají tvořit určitý logický celek. Text se člení na odstavce kvůli lepší čitelnosti (prostředek tzv. horizontálního členění textu).

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: přesný význam, popis, informace, popis, termín, slovník, Odstavec, co to je, slovo, wiki, vysvětlení, význam, pojem, co znamená, přesný výraz

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice slova Odstavec? resp. co znamená Odstavec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odstavec, odpověď na dotaz co je to Odstavec?. Víte např. kdo to je Sommelier? Znáte a víte kdo je Tchán? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Odstavec hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk) U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.