Co je to?
Definice výrazu Odstavec. Co znamená odborný pojem Odstavec z kategorie Český jazyk?

Co to je Odstavec? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Odstavec

Odstavec je pojem označující část souvislého textu, která je od zbytku textu oddělena graficky. Odstavec se skládá z jedné nebo více vět, které tvoří uzavřený logický celek. Obvykle se používá bez nadpisu.
Důvodem pro používání odstavců je přehlednost a vyšší čitelnost textu. Odstavec musí vždy začínat na novém řádku. Odděluje se větší meziřádkovou mezerou nebo může být odsazen. Další možnosti použití odstavců nabízejí počítačové editory.

Význam slova, termín, co je to Odstavec? Definice výrazu Odstavec. Co znamená odborný pojem Odstavec z kategorie Český jazyk?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Odstavec? Pak se o ní podělte s přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Odstavec je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: popis, heslo, význam slova, přesný význam, termín, synonymum, slovo, pojem, vysvětlení, přesný výraz, Odstavec, co znamená, formulace, Český jazyk, význam, wiki

Co znamená pojem Odstavec? Výraz, definice slova z Wikipedie

Odstavec je graficky oddělená část souvislého textu, obvykle bez nadpisu. Obsahuje jednu nebo více vět, které mají tvořit určitý logický celek. Text se člení na odstavce kvůli lepší čitelnosti (prostředek tzv. horizontálního členění textu).

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Odstavec? resp. jaká je definice slova Odstavec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odstavec, odpověď na dotaz co je to Odstavec?. Víte např. kdo to je Boromir? Znáte a víte kdo je Eva Pilarová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Odstavec hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.