Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Mluvnické kategorie. Co znamená pojem Mluvnické kategorie z kategorie Český jazyk?

Co to je Mluvnické kategorie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Mluvnické kategorie?

Mluvnické kategorie jsou kategorie, které se v češtině určují u jmen, číslovek a sloves. U podstatných, přídavných jmen, zájmen a číslovek se určuje pád, číslo, rod a vzor, u sloves mluvnická osoba, číslo, způsob, čas, slovesný vid, rod, třída a vzor.
Různé jazyky mají odlišné mluvnické kategorie, někdy mohou chybět úplně.

Význam slova, termín, co je to Mluvnické kategorie? Odborný termín, výraz, slovo Mluvnické kategorie. Co znamená pojem Mluvnické kategorie z kategorie Český jazyk?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Mluvnické kategorie? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Mluvnické kategorie je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: význam slova, význam, formulace, Český jazyk, termín, Český jazyk, význam pojmu, popis, wiki, informace, heslo, definice, co to je, Mluvnické kategorie, co znamená, slovník

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Mluvnické kategorie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Mluvnické kategorie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mluvnické kategorie, odpověď na dotaz co je to Mluvnické kategorie?. Víte např. kdo to je Spasitel? Znáte a víte kdo je Opolčenec? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Mluvnické kategorie v jiné sekci než Český jazyk. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.