Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Mluvnické kategorie. Co znamená pojem Mluvnické kategorie z kategorie Český jazyk?

Co to je Mluvnické kategorie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Mluvnické kategorie?

Mluvnické kategorie jsou kategorie, které se v češtině určují u jmen, číslovek a sloves. U podstatných, přídavných jmen, zájmen a číslovek se určuje pád, číslo, rod a vzor, u sloves mluvnická osoba, číslo, způsob, čas, slovesný vid, rod, třída a vzor.
Různé jazyky mají odlišné mluvnické kategorie, někdy mohou chybět úplně.

Význam slova, termín, co je to Mluvnické kategorie? Odborný termín, výraz, slovo Mluvnické kategorie. Co znamená pojem Mluvnické kategorie z kategorie Český jazyk?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Mluvnické kategorie s vašimi známými a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Mluvnické kategorie se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: formulace, heslo, slovo, Mluvnické kategorie, definice, přesný výraz, popis, Mluvnické kategorie, slovník, přesný význam, Český jazyk, co to je, Český jazyk, vysvětlení, termín, význam slova

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Mluvnické kategorie? resp. jaký je význam slova Mluvnické kategorie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mluvnické kategorie, odpověď na dotaz co je to Mluvnické kategorie?. Víte např. kdo to je Fatalista? Znáte a víte kdo je Opolčenec? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Český jazyk. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.