Co je to?
Výraz, termín, definice slova Metafora. Co znamená odborný pojem Metafora z kategorie Český jazyk?

Co je to Metafora? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Metafora

Metafora znamená v podstatě nějaké přirovnání. Jde o jazykový útvar, který spadá spíše do umělecké literatury. S určitými, obvykle zažitými metaforami se však běžně setkáváme i v běžné mluvě či poezii.
Metafora je přenesení významu na základě nějaké podobnosti, ať již objektivní, tak i subjektivně posouzené.

Význam slova, termín, co je to Metafora? Výraz, termín, definice slova Metafora. Co znamená odborný pojem Metafora z kategorie Český jazyk?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Metafora patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: co to je, heslo, informace, slovník, formulace, pojem, význam slova, Metafora, přesný význam, popis, Český jazyk, termín, význam pojmu, vysvětlení, synonymum, Český jazyk

Co označuje termín Metafora? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Metafora je jazyková a rétorická literární konstrukce spočívající v přenášení významu na základě vnější (strukturální) podobnosti. Je druhem tropu, tedy přenášení významu původního pojmenování na jiný předmět. Je součástí běžné funkce a užívání jazyka, ale zvláštní význam má zejména v poezii.

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Metafora? resp. jaká je definice termínu Metafora? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Metafora, odpověď na dotaz co je to Metafora?. Víte např. kdo to je Václav Klaus? Znáte a víte kdo je Sladovník? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Metafora i v jiných kategoriích (než Český jazyk). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?