Co je to?
Výraz, termín, definice slova Metafora. Co znamená odborný pojem Metafora z kategorie Český jazyk?

Co je to Metafora? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Metafora

Metafora znamená v podstatě nějaké přirovnání. Jde o jazykový útvar, který spadá spíše do umělecké literatury. S určitými, obvykle zažitými metaforami se však běžně setkáváme i v běžné mluvě či poezii.
Metafora je přenesení významu na základě nějaké podobnosti, ať již objektivní, tak i subjektivně posouzené.

Význam slova, termín, co je to Metafora? Výraz, termín, definice slova Metafora. Co znamená odborný pojem Metafora z kategorie Český jazyk?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Metafora? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Metafora je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: slovník, termín, synonymum, definice, význam pojmu, Český jazyk, přesný význam, Metafora, význam slova, heslo, wiki, Metafora, slovo, co to je, pojem, informace

Co znamená pojem Metafora? Výraz, definice slova z Wikipedie

Metafora je jazyková a rétorická literární konstrukce spočívající v přenášení významu na základě vnější (strukturální) podobnosti. Je druhem tropu, tedy přenášení významu původního pojmenování na jiný předmět. Je součástí běžné funkce a užívání jazyka, ale zvláštní význam má zejména v poezii.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Metafora? resp. jaký je význam pojmu Metafora? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Metafora, odpověď na dotaz co je to Metafora?. Víte např. kdo to je Vondroušová Markéta? Znáte a víte kdo je Sladovník? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Metafora hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?